1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkan Demirhan'dan uyarı
Başkan Demirhan'dan uyarı

Başkan Demirhan'dan uyarı

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından BB Erzurumspor, 3 Eylül Cumartesi günü kendi evinde konuk edeceği Amed sf maçı öncesi Dadaşların hoş görü çerçevesinde misafirperverlik gösterilmesini isteyen Kulüp Başkanı Ali Demirhan, “Erzurumspor stadı siyasal

A+A-

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından BB Erzurumspor, 3 Eylül Cumartesi günü kendi evinde konuk edeceği Amed sf maçı öncesi Dadaşların hoş görü çerçevesinde misafirperverlik gösterilmesini isteyen Kulüp Başkanı Ali Demirhan, " Erzurumspor stadı siyasal hesaplaşmanın yeri değildir. Lütfen, misafir takımları dadaşlık ruhu ile karşılayalım" dedi.

' Erzurum stadı, siyasal hesaplaşmanın yeri değil'

Taraftarların her misafir takımı Dadaşlık ruhu ile karşılanması gerektiğini ifade eden BB Erzurumspor Kulüp Başkanı Demirhan, Amed  sf maçı öncesi şu açıklamada bulundu:

"Sezonun ilk resmi akşam maçını 3 Eylül'de kendi sahamızda Amed sf ‘yi konuk edeceğiz. Bu maçta taraftarlarımızdan önemli ricam şu, maçta kesinlikle provokasyon olmamalı, Sporun ortak dili barış ve kardeşliktir, Erzurum ve Erzurumspor stadı siyasal hesaplaşmanın yeri asla değildir. Bütün gelen takımları en üst düzeyde Erzurum'a yakışır, Dadaşlık ruhu ile karşılayarak taraftarlarımızın centilmen desteği ile mağlup ederek gönderelim. Bizim için sporun manası, sevgidir, kardeşliktir. 'O bize taş attı' bizde atalım dersek bu işin sonu gelmez. Daha önce yaşadığımız olaylar nedeniyle, Kulübümüzün ağır para cezası ödemeye ve sahamızın birden fazla kapanma cezasına hükmedilmek istemiyoruz.

Onun için bölgedeki kardeş iller olarak 15 Temmuz ruhu ile birlikte birbirimizi seveceğiz, kenetleneceğiz. Bölgeye hizmet ve huzur gelmesi lazım. Provokasyon kışkırtmalara karşı İl Spor Güvenlik Kurulu Kararı çerçevesinde konuk Amed Sf takımı seyirce getirmeme karar aldı. Misafir takımımızı en güzel şekilde karşılayarak uğurlayacağız. BB Erzurumspor Kulübü olarak taraftarlarımızdan tek isteğimiz takımınızı provokatör eylemlere fırsat vermeden tribünlerde 90 dakika centilmenlik örneği ve alkış sevgisini pekiştirerek sahadan ayrılalım." Dedi.

HABERE YORUM KAT