1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Basınç parça tesirli bomba ve molotofkokteyli ele geçirildi
Basınç parça tesirli bomba ve molotofkokteyli ele geçirildi

Basınç parça tesirli bomba ve molotofkokteyli ele geçirildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda, 1 adet amonyum nitrat ile güçlendirilmiş basınç ve parça tesirli bomba ve 13 adet molotofkokteyli ele geçirildi.

A+A-
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, seçim sürecinde terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilecek muhtemel terör eylemlerinde kullanılacak çok sayıda molotof bombası ile basınç ve parça tesirli bomba ele geçirildiği belirtildi.
 
 
Açıklamada, "Seçim öncesi Diyarbakır'ın bazı bölgelerine terör örgütü mensuplarınca bomba konulacağına dair alınan bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçlerimiz, 21 Mayıs 2015 tarihinde merkez Kayapınar ilçesinde bulunan bir adreste arama yaptı.
 
 
Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan karara istinaden yapılan arama neticesinde 13 adet atılmaya hazır vaziyette molotof bombası, 1 adet amonyum nitrat ile güçlendirilmiş basınç ve parça tesirli bomba ele geçirilmiştir. Söz konusu bombalarla ilgili olarak A.S. (47) ve M.K. (40) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır. Vatandaşlarımızın güvenliği için terör örgütünün eylemlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar aralıksız ve kararlı bir biçimde devam edecektir" denildi.
 
 
(YRT-CC-Y)

HABERE YORUM KAT