1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Basın meslek örgütü temsilcilerinden Kışanak’a ziyaret
Basın meslek örgütü temsilcilerinden Kışanak’a ziyaret

Basın meslek örgütü temsilcilerinden Kışanak’a ziyaret

Bölgede yaşanan çatışmalı ortamı ve sokağa çıkma yasaklarını haberleştirirken baskıya maruz kalan gazetecilere destek olmak için Diyarbakır’a gelen basın meslek örgütlerinin temsilcileri, Eş Başkan Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.

A+A-

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Uğur Güç, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Genel Başkanı Ahmet Abakay, DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, KESK Haber Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Osman Köse, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı makamında ziyaret etti.

Bölgede gazetecilik yapmanın zor bir iş olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, bu kapsamda belediyeyi ziyaret ettiklerini vurguladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ise büyük bir şiddet sarmalı yaşandığını, böylesi bir ortamda halkın haber alma hakkı için görev yapan gazetecilerin de zor günler geçirdiğini söyledi. Kışanak’tan bölgedeki durum hakkında bilgi alan meslek örgütü temsilcilerinin, bugün Vali Hüseyin Aksoy’la, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ve Özgür Gazeteciler Cemiyeti yönetimiyle  de görüşmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler