1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Basın mensuplarının kartlarına el konuldu
Basın mensuplarının kartlarına el konuldu

Basın mensuplarının kartlarına el konuldu

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Kaniya Navîn Parkı'na akşam saatlerinde polislerce bilinmeyen bir nedenle baskın düzenlendi.

A+A-
 Parkta yaptıkları aramada bir şey bulamayan polisler, haber takibi için bölgeye giden muhabirlerin kimliklerine el koydu.
 
Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Bağlar Mahallesi Eğitim Caddesi üzerinde bulunan Kaniya Navîn Parkı'na akşam saatlerinde polislerce baskın düzenlendi. Zırhlı araçlarla geldikleri parkın önünde, önce parkın içerisinde rastgele gaz bombası atan polisler, ardından da parka girip, arama yaptı. Parkta ne aradıkları öğrenilemeyen polisler, bir şey bulamadan geri çıktı. Aramalar sırasında bir polis helikopteri de parkın üzerinde uzun süre alçak uçuş yaptı.
Basın mensuplarının kartlarına el konuldu.
 
Olayı duyup parka gelen JINHA ve DİHA muhabirleri ise polislerce GBT kontrolünden geçirildi. Muhabirlerin üzerini ve çantalarını didik didik arayan polisler, muhabirlerin duruma tepki göstermesi üzerine kimlikleri geri verdi. Polisler daha sonra parktan ayrıldı.
 
Öte yandan yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, ilçe merkezine bağlı Boyunlu (Boşat) ve Badıka köylerinin bulunduğu bölgeye uzanan karayolu üzerinde de askerlerce kontrol noktası oluşturulup, arama yapıldı.

HABERE YORUM KAT