1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Basın emekçileri iftar yemeğinde
Basın emekçileri iftar yemeğinde

Basın emekçileri iftar yemeğinde

Kayapınar Belediyesi Ramazan ayı dolaysıyla Diyarbakır'da görev yapan basın emekçilerine iftar yemeği verdi.

A+A-
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti lokalinde verilen iftar yemeğine çok sayada gazeteci katıldı. İftar yemeğinde konuşan Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, Rojava'da yaşananlara dikkat çekti.
 
Güneydoğu Gazeteciler Lokali'nde verilen iftar yemeğine Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, GGC Başkanı M. Veysi İpek, DGC Hüseyin Kaçar, ulusal ve yerel basında çalışan çok sayıda basın mensubu katıldı.   
 
İftar öncesinde açıklamalarda bulunan Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın,  “ Zor şartlarda görev yapan basın emekçilerle bir araya olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Rojava'da bir insanlık dramı yaşatılmak isteniyor. Rojava Kürdistan'ındaki yerleşik halka yönelik vahşi bir saldırı yapılmakta. Basının yaşananlara karşı daha çok duyarlı olmaları çağrısını yapıyoruz. Bölgede görev yapan basın emekçisi arkadaşlar zor şarlarda görev yaptıklarını ve haksızlıklara uğradıklarını biliyoruz.
 
Mesleklerini yılmadan yapan basın emekçilerinin duruşlarına saygı duyuyoruz. Yaşanan insanlık dramını kamuoyuna duyurulması için sizden daha çok duyarlılık bekliyoruz. Seçim dönemi ve sonrası basın ile olan diyalogu aksaktık. Bunun öz eleştirisini yapıyor ve bundan sonra daha çok bir araya gelme sözünü veriyoruz “ dedi. 
 

HABERE YORUM KAT