1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başıboş gezen köpekler tehlike saçıyor
Başıboş gezen köpekler tehlike saçıyor

Başıboş gezen köpekler tehlike saçıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Hükümet Konağı ve adliye bahçesindeki başıboş gezen köpekler tehlike saçıyor.

A+A-

Kale Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan Hükümet Konağı bahçesi ve önünü mesken edinen köpekler, aç kaldıkları için zaman zaman vatandaşlara saldırıyor.

Hükümet Konağı çalışanları ve vatandaşlar, iş yeri girişi ve çıkışlarında yürürken köpekler nedeniyle tedirginlik yaşadıklarını söyledi. Belediyeden bu konuda çalışma beklediklerini kaydeden vatandaşlar, başıboş köpeklerin barınaklara alınmasını talep etti.

Vatandaşlar, "Başı boş gezen köpekler bizleri tedirgin ediyor. Zaman zaman köpekler bize saldırıyor. Bu yüzden işe gidip gelirken, tedirginlik yaşıyoruz. Artık korkuyla işe gidip gelmek istemiyoruz. Bu sorunu bir an önce çözülmesini istiyoruz. Hükümet Konağı'nın önünü ve bahçe kısmını mesken tutan bu köpeklerle oyun oynamak isteyen çocuklara saldıracaklar diye de tedirginiz. Bu köpekleri burada alınıp, ya barınaklara yada şehir dışına çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT