1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başhekim Yağmur'a Sağlık-Sen'den ziyaret
Başhekim Yağmur'a Sağlık-Sen'den ziyaret

Başhekim Yağmur'a Sağlık-Sen'den ziyaret

Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanlığı görevine seçilen Nurhak Ensarioğlu, sendika yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur'a nezaket ziyaretinde bulundu.

A+A-

Ziyarette bir açıklama yapan Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur'un iki yıl gibi kısa bir süre içinde büyük projeleri hayata geçirdiğini söyledi. Ensarioğlu, “Çok değil, iki yıl kadar önce boş bir binayı teslim alan Başhekim Yusuf Yağmur, kısa süre içinde oluşturduğu ekibiyle gerçekten akıl almaz işler gerçekleştirdi. Birbirini tamamlayan ve büyük özveriyle çalışan adeta bir sağlık ordusu meydana getirerek, sağlık alanında çığır açıp projeler üretti. Birbiri ardına hizmete giren ünitelere en son eklenen Organ Nakli Ünitesi, sadece Diyarbakır'ın değil, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne hitap ediyor. Kısa bir süre sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde karaciğer nakline başlanacağı müjdesini aldık.

Bir yandan sağlık hizmetleri her geçen gün kapasitesi artan bir tempoyla devam ederken, öte yandan sürekli hastaneye yeni bölümler yapılması ve ek binanın hayata geçirilecek olması, takdire şayan bir olay. Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi olarak bu çalışmaları yakından izliyor ve takdir ediyoruz” dedi.

“HASTANENİN SAHİBİ VATANDAŞLAR VE HASTALARDIR”

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur ise ziyaretten dolayı memnun olduğunu söyledi. Yağmur, “Her zaman söylediğimiz gibi, bu hastanenin sahibi halkımız ve hastalarımızdır. Hizmet anlayışımızı bu temel üzerine oturtarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her geçen gün kapasitemiz artıyor. Zaten ilk göreve geldiğimiz gün, sürekli olarak hizmet çıtamızı yükseltmeyi hedef edinmiştik. Bu bir bayrak yarışıdır” şeklinde konuştu.