1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başhekim Alan'dan gazi polisin iddiasına cevap
Başhekim Alan'dan gazi polisin iddiasına cevap

Başhekim Alan'dan gazi polisin iddiasına cevap

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, yaralı bir polisin hastaneleri hakkında yaptığı açıklamaya cevap vererek, "İddia edildiği gibi polisimizle ilgili herhangi bir ilgilenmeme, oda vermeme gibi bir durum söz konu

A+A-

Bizim bütün personelimiz son derece duyarlıdır. Bu konuda hem deneyimli hem duyarlıdırlar. Gerekli bütün müdahaleler yapıldıktan sonra hastamızı kendisine uygun gördüğü bir hastaneye sevkini gerçekleştirdik" dedi. 


Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde hendekleri kapatırken tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu yaralanan polis memuru Yavuz Demirkol’un Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yönelik yaptığı “İlk tedavim yapıldı. Zorlukla bir oda bulundu. Orada tedavim yapıldı. Bir hafta boyunca pansuman yaptılar, başka bir şey yapmadılar. O sırada yaralı bir pkk'lı getirildi. Sağlık görevlileri, pkk'lıya, ‘Kardeşim hoş geldin, hemen sana bir yer ayarlayalım’ diyerek ellerinden gelen gayreti pkk'lı için gösterdi. Doktorlar başından ayrılmadılar. Bizim onlar kadar orada değerimiz yok. Tepki gösteremedim. Güvenliğim sebebiyle bir şey diyemedim. Biz orada istenmeyen adamız. Bir hafta sonra Ankara GATA’ya sevkimi istedim” yönündeki iddiasına, DÜ Hastaneleri Başhekim Prof. Dr. Sait Alan cevap verdi. 


Prof. Dr. Alan, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bugün bazı basın yayın organlarında çıkan hastanemizle ilgili bir polis memuruna müdahaleyle ilgili bir haber hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. Polisimiz bize 11 Eylül’de Silvan’da bir çatışmada yaralı olarak geldi. Kendisine gerekli tüm müdahaleler yapıldı. Yakinen ilgilenildi. İddia edildiği gibi bize aynı günlerde aynı saatlerde herhangi bir pkk'lı yaralı gelmedi o saatlerde bize gelen bir köy çatışmasında arazi meselesi sebebiyle yaralı adli vaka olayıyla geldi tabii ki biz o hastamızla da ilgilendik. İddia edildiği gibi polisimizle ilgili herhangi bir ilgilenmeme, oda vermeme gibi bir durum söz konusu değildir. Bizim bütün personelimiz son derece duyarlıdır. Bu konuda hem deneyimli hem duyarlıdırlar.

Gerekli bütün müdahaleler yapıldıktan sonra hastamızı kendisine uygun gördüğü bir hastaneye sevkini gerçekleştirdik. Bu konuda bilgiler detaylarla, ayrıntılar bizim dosyalarımızda mevcuttur. Hastanın geldiği tarihten gittiği tarihe kadar kendisine yapılan bütün işlemler doğru zamanında ve eksiksiz yapılmıştır. Herhangi bir eksiklik yoktur. Muhtemelen bir iletişim eksikliği olabilir ya da farklı bir şekilde yansıtma olabilir ama hiçbir şekilde basına yansıdığı bir şekilde bir olay gerçekleşmemiştir” dedi. 


(YRT-MP-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler