1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başbakan'a taraftar mektubu
Başbakan'a taraftar mektubu

Başbakan'a taraftar mektubu

Diyarbakırspor taraftarları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup göndererek destek istediler.

A+A-

45 Yıl sonra amatör liglere düşen Güneydoğu'nun göz bebeği Diyarbakırspor umudunu Başbakan'a bağladı.

Mayıs ayı içerisinde Diyarbakır'a ziyarette bulunacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan henüz kente gelmeden talepler şimdiden kendisine ulaştırılmaya başlandı.

Başbakan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan'ın Batman'da düzenlenen Siyaset Akademisi dönüşü Diyarbakır'da Valiliğini ziyareti sırasında, Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, Fırat Güneş ve Orhan Tuma, önceden hazırladıkları mektubu, Başbakan'a ulaştırması için, Akdoğan'a teslim ettiler.

Tugay yaptığı açıklamada, "Sayın Başbakan Erdoğan'ın  bu ay içerisinde kenti ziyaret edeceğini, burada mutlaka Diyarbakırspor'un sorunlarını birebir kendisine ileteceğiz. Bunun öncesinde Sayın Ankara Milletvekilimiz ve Başbakan Baş Danışmanı Sayın Yalçın Akdoğan'a, Başbakanımıza ulaştırması için Diyarbakırspor'umuzun sorunlarını içeren detaylı bir mektup hazırladık. Sağolsun bizleri ilgiyle dinledi ve mektubumuzu en kısa sürede Sayın Başbakan'a vereceğini,  destek için yardımcı olacağını söyledi. Sayın Akdoğan'a yaklaşımından ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gönül arzu ederde ki Diyarbakır vekillerimizde aynı desteği verebilselerdi. Diyarbakırspor'un göz göre göre kapanmasını ve bu hale neden getirildiğini anlatan mektup mutlaka başbakanımıza iletilecek, bunun sözünü aldık.

Bizim mücadelemiz 45 yıllık bu çınarı nasıl yaşatabiliriz. Maalesef Diyarbakır'da herkes sözleşmişçesine bu kaderi kabullenmişler, biz bu haksızlığı kabullenemiyoruz, herkesten destek istiyoruz"

HABERE YORUM KAT