1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan yardımcısı Atalay Diyarbakır'da
Başbakan yardımcısı Atalay Diyarbakır'da

Başbakan yardımcısı Atalay Diyarbakır'da

DİYARBAKIR - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleriyle çözüm sürecini tartışmak üzere Diyarbakır'a geldi.

A+A-

Akşam saatlerinde Diyarbakır'a gelen Atalay, ilk görüşmesini dini kanaat önderleriyle yapacak. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda bölgedeki kanaat önderleriyle çözüm sürecini tartışacak olan Atalay, yarın da sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir araya gelecek. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Diyarbakır'da dini kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle yaptığı görüşmeyi yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla detaylarını açıklayacak.

Dini kanaat önderleriyle yapacağı görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlamazken, BDP'nin Abdullah Öcalan ile görüşecek isimleri açıklaması konusunda kısa bir değerlendirme yapan Atalay, “Biz bu konuda pek açıklama yapmıyoruz. Benim buraya geliş programım var onu uygulayacağım. O süreçle ilgili biz en az konuşuyoruz, süreç zedelenmesi diye. Görüşmeler olduktan sonra zaten siz de öğreniyorsunuz. Pek de gizli yürüyen bir şey yok. Süreç şeffaf yürüyor” dedi.Atalay'ın dini kanaat önderleriyle yaptığı görüşme basına kapalı devam ediyor.

HABERE YORUM KAT