1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan için yoğun güvenlik önlemleri
Başbakan için yoğun güvenlik önlemleri

Başbakan için yoğun güvenlik önlemleri

DİYARBAKIR - Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır programı nedeniyle kent genelinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

A+A-

Bazı noktalara zırhlı araçlarla polis ekipleri yerleştirilirken, geçiş güzergahına da yaklaşık 10 metrede bir polis konuşlandırıldı.

 

Miting alanına giren vatandaşlar önce X-ray cihazlarından geçirildi, daha sonra ise üstleri elle arandı. 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün Diyarbakır’da yapacağı seçim mitingi nedeniyle kent genelinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

 

Kentin riskli bölgelerine zırhlı araçlar konuşlandırılırken, Davutoğlu’nun uçağının ineceği yeni havaalanı ile mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı ve geçiş güzergahlarında önlemler miting saatinin yaklaşmasıyla arttırıldı. Başbakanın geçiş güzergahına belirli aralıklarla zırhlı araçlar ile yaklaşık 10 metrede bir polis memuru konuşlandırıldı. Bazı yüksek binalara da keskin nişancılar yerleştirildi.

 

Miting alanı ise vatandaşlar alınmadan önce dedektör köpekler ve bomba imha uzmanları tarafından arandı. Daha sonra vatandaşlar, iki ayrı bölgede kurulan arama noktalarında önce X-ray cihazlarından geçirilip, sonra da elle arandıktan sonra alana alındı. Alan civarındaki yüksek binalara da çok sayıda keskin nişancının yerleştirildiği görüldü.

 


(MP-İİ-Y)

HABERE YORUM KAT