1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaret programı
Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaret programı

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaret programı

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'i yarın ziyaret edeceği öğrenildi. IKBY Başkanı Barzani de Baydemir'i 17 Kasım pazar günü ziyaret edecek.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın başlayacak ve 2 gün sürecek olan Diyarbakır ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'i de ziyaret edecek. Baydemir, Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır Havaalanı'nda karşıladıktan sonra Başbakan Erdoğan da Baydemir'i makamında ziyaret edecek. Daha sonra Valiliğe geçecek olan Başbakan Erdoğan, ardından Kantar Kavşağı'nda düzenlenecek olan toplu açılış törenine katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyarete özel daveti üzerine katılacak olan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ise Baydemir'i 17 Kasım'da ziyaret edecek.

Ziyaretin Barzani'nin resmi programında yer almadığı ancak Büyükşehir Belediyesinin Dış İlişkiler Birimi'ne bildirildiği ve Baydemir'in de bunu kabul ettiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, 2 gün sürecek, yerli ve yabancı medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği Diyarbakır ziyaretinde toplu açılış ve nikah törenine katılacak, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek. Erdoğan, 17 Kasım'da da Diyarbakır'ın Bismil ve Ergani ilçelerini ziyaret edecek.

IKBY Başkanı Barzani ile sanatçı Şivan Perver de Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde yer alacak.

HABERE YORUM KAT