1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geliyor
Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geliyor

Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geliyor

AK Parti Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanı Süleyman Serdar Bucak, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçim çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, 16 Kasım'da Diyarbakır'a gelecek.

A+A-

Başbakan Recep Tayyıp Erdoğan'ın gelişi için parti olarak hazırlık yaptıklarını söyledi. 6'da Bucak: Diyarbakır Başbakan'a hazırlanıyor.

AK Parti Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanı Süleyman Serdar Bucak ile beraberindeki yöneticiler İHA Diyarbakır Bölge Mudüru Abdulkerım Kantarcıoğlu'nu ziyaret ederek 16 Kasım gunu Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gelişi, yerel seçim çalışmaları, demokratikleşme paketi konularını değerlendirdi. Bucak, Diyarbakır'ın Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya hazır olduğunu ifade ederek, o gun tüm Türkiye'nin gözünün Diyarbakır'da olacağını belirterek, "Çözüm sürecinin başlamasından sonra Sayın Başbakanımız ilk kez Diyarbakır'ı ziyaret edecek. Bu tarihi bir buluşma olacaktır. Başbakanımızın başlattığı çözüm sürecinden sonra yaşanan olumlu gelişmelere ilişkin Diyarbakırlılar olarak, Başbakana desteğimizi göstermek için görkemli bir karşılama töreni hazırlayacağız. Sayın Başbakanımızın Türkiye'nin demokratikleşmesi için yaptıklarına en büyük desteği bölge halkının verdiğini biliyoruz. Başbakanımızın Diyarbakır'a geleceği gUn bütün gözler burada olacak dedi Demokratikleşme paketiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bucak, pakette yer alan değişimlerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, öğrenci andı başta olmak üzere, özel okullarda anadilde eğitim imkanının oluşmasının bölge halkının büyük bir beklentisi olduğunu söyledi.

Bucak, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçim çalışmalarının hızla devam ettiğini ifada ederek, Yenişehir Belediye Başkanlığı için çok sayıda adayadayı başvurusunun yapıldığını kaydetti. (İHA) Vatandaşın sıra çilesi DIYARBAKIRın Çermik ilçesindeki vatandaşlar, ış yuku her geçen gün daha da artan PTT Şubesı'nde personel yetersizliği nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

Çermik halkına ıkı memurla hizmet götürmeye çalışan PTT Şubesı'nm personel sıkıntısı yüzünden ış göremez hale geldiğim belirten vatandaşlar, gerek posta gönderilerini, gerekse maaş ve havalelerini alırken uzun sure kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. İşlemlerin normal şekilde sürmesinin sağlanması amacıyla Çermik PTT Şubesı'ne memur takviyesi yapılmasının gerekliliğine işaret eden vatandaşlar, PTT'nın kurumsal eksikliğinin kendilerine eziyet olduğunu kaydetti.

Çermik PTTsmde memur sıkıntısından dolayı saatlerce sıra beklediklerini dile getiren vatandaşlar tepkilerinin haklı olduğunu belirterek, PTT Genel Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında yapılan protokole ilave olarak vatandaşa yapılan yardım ödemelerinin tamamının bankalardan alınarak PTT şubelerine verilmesinin de bu sıkıntıyı arttırdığını kaydetti. İHA AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Süleyman Serdar Bucak, İhlas Haber Ajansı'na yaptığı ziyarette, 16 Kasım'da Diyarbakır'a gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi için parti olarak hazırlık yaptıklarını söyledi
 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum