1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geliyor
Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geliyor

Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayı içerisinde bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a geliyor. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakırlılara sürece ve Başbakan'a sahip çıkma çağrısı yaptı.

A+A-

DİYARBAKIR - Abdullah Öcalan ile MİT arasında başlayan gelişmeler 30 yıldır kan akmasına neden olan Kürt sorunu konusunda iyimser bir hava oluşturdu. 2005 yılında geldiği Diyarbakır'd “Kürt sorunu benim sorunumdur, devlet de hata yapmıştır” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mayıs ayı içerisinde tekrar Diyarbakır'a gelecek. Erdoğan'ın ziyaretinin Mayıs ayının kaçında gerçekleşeceği henüz net değil. Konuyla ilgili olarak AK Parti il ve ilçe teşkilatlarıyla olağanüstü toplantı gerçekleştirildi. Dün AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç başkanlığında 6 saat süren bir toplantı yapıldı. Toplantıda Başbakan'ın gelişiyle ilgili hazırlıkların startı verildi.

BAŞBAKAN'A SAHİP ÇIKIN
Konuyla ilgili Güneydoğu Güncel'e konuşan Aydın Altaç, Başbakan'ın Mayıs ayı içerisinde geleceğini, net olarak kendilerine bir tarihin verilmediğini söyledi.

İl ve ilçe teşkilatları olarak, hazırlıklara strart verdiklerini ifade eden Altaç şöyle konuştu:  “Bütün Türkiye'nin en temel sorunu olan bu sorunun çözümü konusunda ciddi bir adım atan ve çabasını sürdüren Sayın Başbakan'ın ciddi anlamda sahiplenilmesi gerekiyor. 30 yıldır devam eden bir acı var. Bölge insanımızın da yaşadıkları çok büyük acılar var. Sayın Başbakanımız bu acıyı sonlandırmak için ciddi bir risk alarak, süreci başlattı. Bu riski halen gögüslüyor. Halkımız da bu riski göğüsleyerek, acılara son vermek için süreci başlatan Sayın Başbakan'ı desteklemeli ve sahiplenmelidir. Diyarbakır halkı tek vücut olup Başbakan Erdoğan'ı yalnız bırakmadığını ve desteklediğini bütün dünyaya göstermelidir. Teşkilat olarak biz hazırlıklarımıza başladık, değerli halkımızdan da Sayın Başbakanımızı yalnız bırakmamalarını ve çözüm sürecini desteklediklerini bütün dünyaya Diyarakır'dan göstermelerini istiyoruz. Bu çok büyük bir önem arz ediyor. O gün bütün dünyanın gözü Diyarbakır'da olacaktır.”

'BARIŞ KADINLARLA SAĞLANACAK'
Bu arada, AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Mirzaloğlu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'ı makamında ziyaret etti. Heyeti kabul eden Altaç, kadınların barış sürecinin her safhasında yer alması gerektiği belirterek, sorunun kadınlarla birlikte çözüleceğini söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Mirzaloğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Ziyarette bir konuşma yapan İl Başkanı Aydın Altaç, ülkenin doğu ile batı arasında ciddi anlamda bir çimento görevi sağladıklarını belirterek, barışın kadınlarla sağlanacağını söyledi.

Ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini anlatan Altaç, ”Bölgede çok acı olaylar yaşandı. En büyük mağduriyeti kadınlar yaşadı. Yaşanan sıkıntıların ortak paydada buluşabileceği her kesim mutlu olabileceği herkesin geleceğe umutla bakacağı bir Türkiye yaratmaktır” diye konuştu.

Altaç, bu sorunun bitmesi ve Türkiye'nin geleceği için, kendilerini çok güçlü hissettiklerini ifade ederek, ”Bu sorunun bitmesi için baldıran zehrini içmeyi göze alan bir başbakana sahibiz. Bizlerde bu zehri kendisine içirmeyeceğiz. İçersek de beraber içeceğiz. Biz bunları yaparken kesinlikle amacımız oy toplamak değildir. Herkes bunu bilsin en büyük katkıyı da kadınlarımızdan göreceğiz. Barış kadınlarla sağlanacak” dedi.

HABERE YORUM KAT