1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a Geliyor
Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a Geliyor

Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a Geliyor

Başbakan Erdoğan, 20 Ekim Pazartesi günü bazı bakan ve bölge milletvekilleriyle Diyarbakır'a gidecek. Dicle Üniversitesi'nin eğitim-öğretim yılı açılışını yapacak olan Erdoğan'ın,

A+A-

Son dönemde artan terör olaylarına karşı tüm birimlere 'Halkla temasınızı arttırın' talimatı veren Erdoğan, gezi listesinde ağırlığı Doğu illerine vermeye başladı. Hafta sonu Elazığ ve Kahramanmaraş'a gitme kararı alan Erdoğan, ziyaret listesine Diyarbakır, Tunceli ve Hakkari'yi de dahil etti.

Başbakan Erdoğan, Aktütün saldırısının ardından 5 kişinin şehit edildiği Diyarbakır'a gitme kararı aldı. Son dönemde gezi listesine birçok Doğu ve Güneydoğu ilini alan Başbakan Erdoğan, 20 Ekim Pazartesi günü bazı bakan ve bölge milletvekilleriyle Diyarbakır'a gidecek. Dicle Üniversitesi'nin eğitim-öğretim yılı açılışını yapacak olan Erdoğan'ın Diyarbakır'daki polis servisine yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan polislerin ailelerine de başsağlığı ziyaretinde bulunması bekleniyor. Programı henüz netleşmeyen Başbakan Erdoğan'ın, Diyarbakır'daki sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle de biraraya gelebileceği ifade edildi.

Başbakan Erdoğan'ın Doğu gezileri Diyarbakır ile sınırlı kalmayacak. Erdoğan, 18 Ekim Cumartesi günü Elazığ'da, 19 Ekim Pazar günü Kahramanmaraş'ta partisinin merkez ilçe kongrelerine katılacak. Erdoğan, önümüzdeki hafta yerel seçimde AK Parti tarafından alınmasını istediği Tunceli ve Hakkari'yi de ziyaret edecek. Erdoğan, Tunceli ve Hakkari'de de merkez ilçe kongrelerine katılarak, bir konuşma yapacak. Erdoğan'ın Doğu ve Güneydoğu illerine yaptığı ziyaretlerde bölge halkını kucaklamaya yönelik sıcak mesajlar vermesi bekleniyor.