1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan Diyarbakır’a geliyor
Başbakan Diyarbakır’a geliyor

Başbakan Diyarbakır’a geliyor

Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesinde Bakanlar Kurulu eliyle alınan acele kamulaştırma tartışmaları sürerken, Başbakan Ahmet Davutoğlu bununla ilgili olarak kente gelip Cuma Namazı kılacak.

A+A-

Davutoğlu’ndan önce dün Diyarbakır’a 3 bakan ve çok sayıda milletvekili geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu eliyle kamulaştırma kararı alınan Diyarbakır’ın Sur ilçesi için bugün kente geliyor. Halk arasında devletin mallarına el koyduğu algısını kırmak için Davutoğlu’nun yapmayı planladığı ziyaretin ayrıntıları güvenlik nedeniyle henüz açıklanmadı. Ancak Davutoğlu’nun yine Diyarbakır’da tarihi bir camide Cuma Namazı kılacağı belirtiliyor. Davutoğlu’nun, namaz sonrasında Diyarbakır’da kendisine eşlik edecek bakanlar ve ilgili bürokratlarla birlikte, Sur’a ilişkin projelerini açıklaması bekleniyor.

Davutoğlu’nun ziyareti öncesinde AKP tam anlamıyla kente çıkarma yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çok sayıda AKP bölge milletvekili ile birlikte Diyarbakır’a geldi. Üç bakan, Davutoğlu’nun ziyareti öncesinde bir de ortak basın toplantısı düzenledi.

 

(Mahmut Oral)

HABERE YORUM KAT