1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başbakan Davutoğlu Grup Tillo ile o eseri söyledi
Başbakan Davutoğlu Grup Tillo ile o eseri söyledi

Başbakan Davutoğlu Grup Tillo ile o eseri söyledi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da Grup Tillo üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu, Grup Tillo üyeleri ile sohbet ederek "Ortağız bir namusa" adlı esere eşlik etti.

A+A-

Davutoğlu, Ulu Camii'nde kıldığı bayram namazının ardından yürüyerek Hasan Paşa Hanı'na geçti. Davutoğlu, burada bir araya geldiği vatandaşlar ve Grup Tillo üyeleriyle çay içti, sohbet etti. Kürtçe, Zazaca, Arapça ve Türkçe seslendirdikleri ilahilerle tanınan Grup Tillo, son dönemde birlik mesajı verdikleri "Ortağız Bir Namusa" adlı eserle de gündeme geldi.

Daha sonra vatandaşların yoğun ilgisi arasında handan çıkan Başbakan Davutoğlu, gazetecilerin de bayramını kutladı. Kendisini bekleyen vatandaşlarla da bayramlaşan Davutoğlu, makam aracına binerek handan ayrıldı.
 
Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde makam aracını durduran Davutoğlu, araçtan inerek polislerin bayramını kutladı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada vatandaşlar da Davutoğlu'na yoğun ilgi gösterdi.
 
Öte yandan Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır'daki ziyaretine ilişkin bir fotoğraf da sosyal paylaşım sitesi Instagram'daki hesabından paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT