1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarıya kulaç attılar
Başarıya kulaç attılar

Başarıya kulaç attılar

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce okullar arası yüzme yarışması düzenlendi. Mehmet Sabri Güzel İlköğretim Okulu'ndan Mahmut Nedim Günel, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi'nden Berfin Dayan, Özel Mezopotamya İlkokulu'ndan Harun Ekin birinci o

A+A-

20 OKULDAN ÖĞRENCİLER KATILDI

Dicle Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu'nda düzenlenen yarışmaya, Diyarbakır'daki 20 okuldan 70 öğrenci katıldı. Yarışmada, öğrenciler 100 metre serbest, 50 metre kurbağalama, 100 metre kelebek ve 50 metre sırt üstü olmak üzere çeşitli kulvarlarda yarıştı.Çeşitli kulvarlarda yapılan yarışmada, Mehmet Sabri Güzel İlköğretim Okulu'ndan Mahmut Nedim Günel, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi'nden Berfin Dayan, Özel Mezopotamya İlkokulu'ndan Harun Ekin birinci oldu.

EKİN'DEN D.Ü'YE TEŞEKKÜR

Yüzme İl Temsilcisi Kutbettin Ekin, yarışma için salonu tahsis eden Dicle Üniversitesi'ne teşekkür ederek, öğrencilerin bu tür sosyal aktivitelere yönelmesini istediğimiz için böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi.

Güzel bir organizasyon olduğunu kaydeden Ekin, "Diyarbakır'da kapalı yüzme havuzu olmadığı için üniversite yetkilileriyle görüşüp yarışmayı burada yapabilmemiz için izin aldık. Yarışmada dereceye giren öğrenciler için bütün müsabakalar bittikten sonra toplu ödül töreni yapılacak" dedi.

Yarışmayı, Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız ve Dicle Üniversitesi Spor Şube Müdürü Mehmet Nur Öncü de izledi.

HABERE YORUM KAT