1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarıya doymayan kareteciler
Başarıya doymayan kareteciler

Başarıya doymayan kareteciler

22-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Batman ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar ligi karate şampiyonasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor karate takımı 4 kişiyle katıldığı şampiyonada 4 madalya ile döndü.

A+A-
Diyarbakır kafilesinin Gaziantep'in arkasından Genel klasmanda 2.ci. olduğu şampiyonada Büyükşehir Belediyespor sporcularının yaptığı dereceler klasman sıralamasına büyük etki sağladı.Yıldızlar 35 kg. da yarışan Amine Akçakmak tüm rakiplerini yenerek finale yükseldi.
 
Finalde Batmanlı rakibini zorlanmadan sayı nakavtı ile geçen Akçakmak Altın Madalyanın sahibi oldu.
İremnur Yazar Kata ve Komite de 3.cülükle yetindi.Yarı final  maçında sakatlanan ve maçı yarıda bırakan İremnur kata olduğu gibi komite de 3.cülükle yetindi. Bir diğer sporcu İremsu Akşahin ise geçen hafta Erzincan'da yapılan Türkiye Okullar arası Bölge Şampiyonasında olduğu gibi yine yarı finalde elenerek  3.cü oldu.
 
Başarıya doymayan sporcular 22-23 Mart 2014 tarihleri arasında Gaziantep'te yapılacak olan yarı final müsabakalarında yarışmaya hak kazanan sporcular çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un Antrenörü Ahmet Yazar yaptığı açıklamada ''Programlı ve disiplinli çalışma sonucunda her gecen gün sporcularımızın kapasitesi artmaktadır. Tabi ki de hedefimiz yarı final de tüm sporcularımız Altın madalya almasını sağlamaktır. Bunu için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz .Bu başarılarından dolayı sporcularımı kutlarım.Ümit ederiz ki Gaziantep'te çıkacağımız maçlarda kürsüye 1.cilik için ve altın madalya için olacaktır.Bizlere her zaman Desteklerini esirgemeyen  Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Av. Metin Kılavuz'a teşekkür ederiz diyerek'' sözlerini tamamladı.
 

HABERE YORUM KAT