1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarının adresi İMKB Kayapınar Lisesi
Başarının adresi İMKB Kayapınar Lisesi

Başarının adresi İMKB Kayapınar Lisesi

İ.M.K.B Kayapınar Lisesi tesis sıkıntılarına rağmen il içi okul sporları faaliyetlerinde tüm branşlarda birçok spor salonu ve imkanı olan okulları geride bırakarak bir ilke imza attı.

A+A-

VOLEYBOL BRAŞINDA ÇİFTE ŞAMPİYONLUK

İ.M.K.B Kayapınar lisesi okul sporları voleybol müsabakalarında başarılı beden eğitimi öğretmenleri ve aynı zamanda profesyonel voleybol antrenörlerinden Nadir Şehir ve Yunus Akmeşe'nin çalıştırıcılığını yaptığı İ.M.K.B. kayapınar lisesi voleybol takımı erkeklerde son 3 yılın şampiyonu oldular geçen yıl il şampiyonluğu,bölge şampiyonluğu ve Türkiye 6.cısı olan erkek takımı bu yıl yine yenilgisiz il şampiyonu oldu. İ.M.K.B Kayapınar lisesi kız voleybol takımı ise bu yıl ilk şampiyonluğunu yaşadı tüm rakiplerini yenerek yenilgisiz il şampiyonluğunu kazandılar.

BASKETBOLDA İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

İ.M.K.B Kayapınar lisesi bu yıl basketbolda da başarı sağladı kız basketbol takımı beden eğitimi öğretmeni Hacı Güney önderliğinde başarılı maçlar çıkarıp il üçüncüsü oldular. HENTBOLDE BAŞARI GÖNENÇ'TEN SORULUR Diyarbakır'ın başarılı okulların başında gelen İ.M.K.B Kayapınar lisesi Hentbol branşında da büyük mutluluk yaşıyor başarılı Beden Eğitimi Öğretmeni Sevim Gönenç Akmeşe'nin çalıştırıcılığını yaptığı hentbol erkek takımı geçen yıl il ikincisi bu yıl ise il üçüncüsü oldular hedef seneye il şampiyonluğu MASA TENİSİ EVRUK'TAN SORULUR Masa tenisi branşında başarılı beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda masa tenisi il temsilcisi olan murat vruk'un öğrecileri geçen yıl masa tenisi erkeklerde il şampiyonu kılzlarda ise il ikincisi olmuşlardı bu yıl ise il şampiyonlukları Cuma günü belli olacak.

AKMEŞE'TESİS YOK AMA BAŞARI VAR

İ.M.K.B Kayapınar lisesinin sorumlu beden eğitimi öğretmeni Yunus Akmeşe ' okul sporları faaliyetlerinde birçok branşta tesisleri olmadan başarılı olan bir okul yok okululda çok başarılı ve çalışkan tüm zamanlarını öğrencilerle geçiren beden eğitimi öğretmenlerimiz nadir şehir,hacı güney,sevim gönenç akmeşe,cihat atay,murat evruk ile okul müdürümüz yemlihan kılıç ile diğer idareci ve öğretmenlerimizle bir bütün oluşturmuş durumdayız böyle bir birliktelik sonucu başarı geliyor diye konuştu.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

İ.M.K.B Kayapınar lisesi sorumlu beden eğitimi öğretmeni Yunus Akmeşe ' başarılarımızda hep yanımızda olan bizlere sonsuz desteklerini esirgemeyen vali yardımcımız cemal Hüsnü Kansız, İlçe Milli Eğitim müdürü Şakir Yaman, Okul Müdürümüz Yemlihan Kılıç,okul İdarecilerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz diye konuştu.