1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başarılı tekvandocumuz Yumlu'ya sponsor
Başarılı tekvandocumuz Yumlu'ya sponsor

Başarılı tekvandocumuz Yumlu'ya sponsor

Doğu ve Güneydoğu 3. Yaz Oyunları'nın şampiyonu tekvandocu Dilan Yumlu'ya Diyarbakır Özel Bahaddin Bey İlköğretim Okulu sahip çıktı.

A+A-

Diyarbakır Özel Bahaddin Bey İlköğretim Okulu, tekvandocu Dilan Yumlu'nun bütün eğitim masraflarını üstlendi. Yumlu'ya müsabakalarda sponsor olacak olan okul, onun daha iyi dereceler elde etmesi için imkanlarından yararlanmasını sağlayacak.

Okul Müdürü Şeref Aydur, tekvandoda Türkiye ve Doğu Güneydoğu Yaz Oyunları şampiyonu Dilan Yumlu'ya sahip çıkarak eğitimin yanında sosyal ve sportif aktiviteleri de önemsediklerini söyledi. Başarılı sporculara kucak açmayı eğitimci olarak kendilerine görev bildiklerini anlatan Aydur, "Dilan, yarın ülkemizi uluslararası platformda temsil edecek. Bunun için çok iyi bir desteğe ihtiyacı vardı. Okulumuzun imkanlarından da yararlanmasını düşündük. Dilan'a her zaman destek hem maddi hem manevi destek olacağız." diye konuştu.

Dilan'in olimpiyatlarda derece elde edinceye yanında olacaklarını anlatan Aydur, "Dilan'ın okul masraflarını üstlendik bu küçük bir mükafattır. Dilan'a sahip çıkmak bizim görevimizdir. Spora sporcuya destek vermemiz gerekiyor." şeklinde konuştu. Dilan Yumlu da okul yönetimine teşekkür ederek Doğu ve Güneydoğu 3. Yaz Oyunları'ndan aldığı madalyayı okul müdürü Aydur'a verdi.

Dilan'ın antrenmanlarını sürdürdüğü Diyarbakır Babacan Tekvando Salonu antrenörü M. Orhan Deniz ise Özel Bahaddin Bey İlköğretim Okulu'na Dilan'a sahip çıktıkları için minnettar olduğunu söyledi.Bu davranışın herkese örnek olması gerektiğini söyleyen Deniz, Diyarbakır'daki diğer kurumların da genç sporculara sahip çıkması gerektiğini kaydetti.