1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarılı kadın atletlere eş başkanlardan hediye
Başarılı kadın atletlere eş başkanlardan hediye

Başarılı kadın atletlere eş başkanlardan hediye

Balıkesir’de yapılan Türkiye Yürüyüş Şampiyonası’nda büyük başarı gösteren Kayapınar Belediyespor sporcular Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları ziyaret ederek, verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

A+A-

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde yapılan Türkiye Yürüyüş Şampiyonası’nda kategorilerinde birinci olan Kayapınar Belediyespor kadın atletleri Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet’i ziyaret ettiler.

Başarılarından dolayı kadın sporcuları kutlayan Eş Başkanlar M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet, başarının bu kentin başarısı olduğunu ve belediyenin her zaman gençlere destek olacaklarını belirtiler. Sporculara spor malzemeleri hediye eden eş başkanlar, Yunanistan’da yapılacak Balkan Şampiyonası’nda katılacak sporculara başarılar dilediler.


Uluslararası yarışlarda yarışacaklar 


Balıkesir’de yapılan Türkiye Şampiyonasında Yıldız kadınlar yarışmasında Kayapınar Belediyespor sporcusu Meryem Bekmez 23.06’lık derecesiyle yeni Türkiye rekorunu kırmış, ayrı kategoride yarışan Ayşe Tekdal ikinci olmuştu. Yine ayrı şampiyonada Genç Kadınlar kategoride yarışan Yeter Aslan birinci olurken, Meral Kurt ikinci olmuştu, Bu başarıdan dolayı Yeter Aslan, Meral Kurt ve Meryem Bekmez önümüzdeki günlerde Yunanistan’da yapılacak Balkan Şampiyonası ve Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak uluslararası yarışmalarda yarışma hakkı elde etmişlerdi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler