1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başarı sevinçlerini rektörle paylaştılar
Başarı sevinçlerini rektörle paylaştılar

Başarı sevinçlerini rektörle paylaştılar

Bir süre önce Mersin ilinde yapılan Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmesine katılan Dicle Üniversitesi öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.

A+A-

İtalya’ya gidecekler
 
Gurbet Damar 1500 metrede Türkiye Birincisi olarak, Avrupa barajını aştı. İbrahim Yıldız’da 100 ve 200 mt. lerde Türkiye ikincisi oldu.  Dicle Üniversitesi sporcuları bu başarılı sonuçların ardından Avrupa barajını da aştı. Gurbet Damar ile İbrahim Yıldız, Haziran ayında İtalya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılacak.
 
Bir yıllık çalışmanın semeresi
 
Yaklaşık bir yıldan beri her gün antrenman yaptıklarını dile getiren Milli Takım Antrenörü Abdulkadir Öz, “Bölgemizi ve ülkemizi uluslararasında en iyi şekilde temsil etmek en büyük hedefimizdir. Ülkelerin en büyük tanıtım aracı spordur. Büyük bir ülke olduğumuzu sporumuzla kabul ettirmek istiyoruz” dedi.
 
Sevinçlerini rektörle paylaştılar
 
Başarılarını Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç ile paylaşan ekibin, Haziran ayında İtalya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında madalya kazanmak ve RİO olimpiyat Oyunlarında baraj derecesini geçme hedefinde olduklarını kaydeden Öz, uzun vadede 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Madalya almak için yılmadan azimle çalışacaklarını ifade etti.
 
Ekibin azımsanmayacak bir başarıya imza attığını söyleyen Rektör Saraç, hedeflerini gerçekleştirmeleri ümidiyle her zaman destekçileri olmaya devam edecekleri sözünü verdi.
 
 

(Selim Kaya)

HABERE YORUM KAT