1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Barut‘Halkımız sağduyuyla hareket etmeli”
Barut‘Halkımız sağduyuyla hareket etmeli”

Barut‘Halkımız sağduyuyla hareket etmeli”

Girişimci ve Yenilikçi Liderler (GYLDER) Derneği Başkanı Serkan Barut dün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaptığı basın açıklaması sonrası öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve şehit olan 2 polis memuru için basın açıklamasında bulundu.

A+A-

Yaşanan bu elim olayın ülkeyi ve kendilerini yasa boğduğunu dile getiren  GYLDER Derneği Başkanı Serkan Barut “Ölümlerin fayda getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Çatışmalar bir an önce son bulmalı ve halkımız sağduyuyla hareket etmeli” diye konuştu.


Merkezi Diyarbakır’da bulunan ve kısa adı GYLDER Derneği olan Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Başkanı Serkan Barut açıklamalarda bulundu. Dün yaşanan ve iki polis memuru ile Diyarbakır Baro Başkanının hayatını kaybettiği silahlı çatışmaya yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Barut, yaşanan çatışmaların kimseye fayda sağlamayacağını belirterek halkı sağduyuya çağırdı. 

Halkın sağduyuyla hareket etmesini belirten Barut, “Baro Başkanımızın menfur bir saldırı  sonucu katledilmesi, iki polisimizin orada şehit edilmesi, ülkemizi yasa ve üzüntüye boğmuştur. Türkiye'nin ve bölgemizin huzurunu sağlanmaması ve önünü kesebilmek için ellerinden geleni yapmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamayacaklar. Halkımızla sağduyuyla hareket etmeliyiz. Türkiye büyük siyasi ve politik hedeflerin ülkesidir. Türkiye meselelerini yaşanan olayları çözebilecek ve altından kalkabilecek bir ülkedir. Türkiye'nin bu hedeflerini demokratik süreçleri, engellemek isteyen insanlar örgütler ve dış ülkeler, kişiler, felsefeler ve düşünceler olduğu da ortadadır. En son dün Diyarbakır'da sur ilçesinde yaşanan ve hepimizi üzen menfur saldırı maalesef ülkemizin ‘Diyarbakırmızın’ nasıl planlı oyunlarla geri düşürülmeye çalışıldığının ve oyunların oynandığının en önemli delillerinden birisidir.

Çok açıktır.


Bize sevinçlerimizi yaşatmak istemiyorlar. Huzurumuz, istikrarımız ve ortak aklımızla, demokratik değerlerimizle adım atmamızı istemiyorlar. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve birbirimize olan güvenimizi azaltmaya ve ortadan kaldırmaya çalışmaktadırlar. Onun için pkk ile  mücadelemizin ne kadar önemli olduğu, Türkiye'de ve dünyada pkk'nın  insanlığın onu bitirebilmek için en önemli uğraşlarından bir tanesi olduğu dün bir kez daha ortaya çıktı. "Tahir Elçi'ye ve şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz" mekanı cennet olsun” diye konuştu.


Ölümlerin kimseye fayda getirmeyeceğini de sözlerine ekleyen Barut, “Artık yeter  ölümlerin fayda getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz yazık günah  bir insan öldürmek ne demek ,kainatı öldürmek demektir  huzurumuz kalmadı ekonomiye darbe vuruluyor esnafımızı işçimizi iş adamlarımızı çok büyük sıkıntılara sokuyor olan olaylar artık yeter insanca yaşamak varken ölümler ne fayda getirecektir herkes elini taşın altına sokmalıdır artık yeni bir sayfa açmalıyız binlerce dul ve yetim kardeşlerimiz oldu yazık günah değimli hepimiz bir lokma ekmek için çaba  sarf ediyoruz akıl karı değil savaş şiddet Diyarbakırımız evliyalar şehridir sahabeler şehridir insanlık şehridir savaş şehri şiddet şehri değildir her gün silah sesleri kepenk kapatmalar bizleri tüm halkımızı derinden üzüyor. Biran önce barış kardeşlik olsun. Halkımızın huzura ihtiyacı var” dedi.
 

HABERE YORUM KAT