1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baro başkanı üyelerinden Vali Toprak'a ziyaret
Baro başkanı üyelerinden Vali Toprak'a ziyaret

Baro başkanı üyelerinden Vali Toprak'a ziyaret

Görevine yeni seçilen Diyarbakır barosu başkanı Avukat Tahir Elçi ve baro yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

DİYARBAKIR- Diyarbakır Barosunun 43.Olağan Kongresi sonucunda, Diyarbakır Barosu Başkanlığına seçilen Avukat Tahir Elçi ve Baro Yönetim, Kurulu üyeleri Vali Toprak'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Kendilerini kabulünden dolayı Vali Toprak'a teşekkür eden heyet, yeni dönemdeki fikir ve projelerini Vali Toprak ile paylaşmak istediklerini söyledi. Baro Başkanı Avukat Elçi, baroların Türkiye'deki en önemli mesleki kuruluşların başında geldiğini bir taraftan yargının en önemli ve vazgeçilmez unsurları olduklarını ve adil yargılamanın parçası olduklarını, diğer taraftan da meslek mensuplarının dayanışmasını ve toplumun ortak sıkıntıları ve ihtiyaçlarına yönelik sorumlulukları taşıdıklarını ve bunu gerçekleştirmeye çalışacaklarını ifade etti.

Vali Toprak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Diyarbakır barosunun yeni başkanı ve yönetim kurulunun, ilimize ve hukuk camiasına hayırlı olmasını temenni ederek, Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Tahir Elçi ve Baro Yönetim Kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Vali Toprak Diyarbakır'daki her bir sivil toplum örgütü ve her bir meslek kuruluşunun ortak akıl oluşturmada önemli olduğunu belirterek, "Ortak amacımızın Diyarbakır'da yaşayan insanların huzuru, mutluluğu, 75 milyonun birlik ve beraberliğini sağlamak ve var olan sorunları yetki ve sorumluluklar çerçevesinde her bir kesim ve dinamikle işbirliği ve koordinasyon içerisinde çözmektir" dedi.

 

(Osman İçli-İLKHA)