1. HABERLER

  2. RÖPORTAJLAR

  3. Barışcan'la harika bir söyleşi
Barışcan'la harika bir söyleşi

Barışcan'la harika bir söyleşi

Diyarbakır ve Bölgede özellikle çocuklara yönelik hazırladığı eğlence ve animasyon ustası Barışcan'ı hep birlikte yakından tanıyalım...

A+A-

Barışcan kimdir? Bize kendinizden bahseder misiniz?
      Diyarbakır doğumluyum. İlköğretim eğitimimi Ankara ve Diyarbakır, Üniversite 8731164.pngeğitimimi ise Elazığ- Fırat Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi-Jeoloji Mühendisliği Bölümünde yaptım. Müzik hayatıma Üniversite yıllarında amatör olarak kurduğum orkestrayla çeşitli konserler vererek ve Üniversitenin Çok Sesli Korosunda görev alarak başladım. Şarkılarımın söz ve müziklerini kendim yapıyorum.500'e yakın eserim var.
     
1992 yılında 'Eli İşte Gözü Oynaşta' adlı bir pop kasedi yaptım. Yapımcı firmanın tanıtım yetersizliğinden dolayı kaset müzik severlere ulaşamadı. Kasedin yapımcısı Ankara'da İstanbul Müzik Üretimdir. Müzik aranjelerini New Age müziğin başarılı isimlerinden Can Attila yapmıştır. Kasetteki şarkıların söz ve müzikleri bana aittir. Şarkılarımdan 6 tanesi TRT denetiminden geçmiştir.

     1993 yılından beridir Diyarbakır'da yerel TV ve radyolarda çeşitli programlar yaparak sunuculuk ve yapımcılık görevlerinde bulundum.

     Söz TV de yaptığım Bizim Çocuklar ve Barışcan programı çocukların olduğu kadar büyük izleyicilerinde ilgisini çekti. Yaptığım şarkıları ve klipleri dinleyicilerime bu program vesilesiyle ulaştırabiliyorum. Edindiğim kitle daha çok çocuklar ve gençlerden oluşmaktadır.
     Son yılarda öğrencilere yönelik yılsonu, piknik, şölen kutlama doğum günleri ve düğün programlarında çeşitli animasyonlar düzenleyerek bu alanda da çalışmalar yapıyorum.

Haberin Devamı 1 2 3 4 5 6 
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT