1. HABERLER

  2. RÖPORTAJLAR

  3. Barışcan - İhsan Işık röportajı
Barışcan - İhsan Işık röportajı

Barışcan - İhsan Işık röportajı

Diyarbakır'lı Pop Müzik sanatçısı Barışcan, Diyarbakırlı Yazar İhsan Işık ile Diyarbakır Hasan Paşa Konağı'nda özel bir röportaj yaptı.

A+A-
İhsan Işık, çocukluğunu, Başbakan Danışmanlığına varan meslek hayatını, yazarlığını ve Türk Ansiklopedi tarihinde belki de bir ilk olan vasıflarını sadece Barışcan'a anlattı.
-Tercüme İslâm Ansiklopedisi, Telif İslâm Ansiklopedisi, Türk Ansiklopedisi, İnönü Ansiklopedisi, Türk Dili ve Edebiyatı Ansiklopedisi, Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi, Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi gibi Türkiye'de yayımlanan pek çok ansiklopedide emeğiniz var. Müsaade ederseniz sizi bu röportajda Türkiye'nin Ansiklopedi Dedesi  diye tanıtmak istiyorum..
 
-Tabii ki, Memnun olurum ! Teşekkür ederim.
 
Yaptığınız çalışmalar çok ilginç.Günümüzde internet varken neden ansiklopedi çalışması yaptınız?
 
- Çünkü: 
 
1- Yazdığım biyografilerin çoğu şu an internette yok. Olanların da kaynakçalı ve sağlam bilgileri olanlar bende.
 
2- İnternet genelde bilgi ve enformasyon çöplüğüdür, kitap kadar temiz değildir… İnternette güzel bir bilgi, altın, gümüş ararken yolunuzu haramiler, fahişeler, dolandırıcılar kesebilir, çer çöp, lağım suyu bulaşabilir, kirletebilir.... Her yiğit bu sınavları başarıyla geçemez.
 
3- Ancak, gelecekte iletişim ve enformasyon internet ağırlıklı olacağından ve de ekonomik biçimde yararlandırma olanağı dolayısıyla biz de internete önem vermek zorundayız. Bununla ilgili hazırlıklarımız var.
 
1-004.jpg
 
 
Haberin Devamı 1 2 3 4 5 6 7 

HABERE YORUM KAT