1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Barışa tüm kesimler katkı sunmalı'
'Barışa tüm kesimler katkı sunmalı'

'Barışa tüm kesimler katkı sunmalı'

Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ ve meclis üyeleri kongre sonucu yeni oluşan BDP Kayapınar ilçe örgütü ve MEYA-DER yönetimini ziyaret etti. Ziyarette barış görüşmelerinin sonuç alması için tüm kesimlerin katkı sunması gerektiği belirtildi.

A+A-

Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ ve meclis üyeleri kongre sonucu yeni oluşan BDP Kayapınar ilçe örgütünü ziyaret ettiler. Ziyaretin yeni oluşan yönetimi ziyaret etmek ve çalışmalarında başarılar dilemek için yaptıklarını belirten Başkan Vekili Mahmut Dağ, “ Bu coğrafyada özelliklede BDP' de siyaset yapmak çok zor. Bu anlamda yeni seçilen yönetime başarılar dilemek ve çalışmalarında birlikte çalışmak adına özerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumu belirmek için sizleri ziyaret ettik “ şeklinde konuştu. Ziyaretin kendilerini memnun ettiğini belirten BDP İlçe Başkanı Nedret Davut Kesen, “ Halkımıza hizmet etmek en büyük gurur ve sorumluluk isteyen bir çalışma gerektiriyor. Özellikle barış umutlarının geliştiği bu süreçte daha çok özveri gerektiriyor. Bu anlamda halkımızın hizmetindeyiz “ dedi.

“GENÇLERİMİZ ÖLMESİN “

Başkan Vekili Mahmut Dağ ve meclis üyeleri daha sonra kısa adı MEYA-DER olan Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'ni ziyaret ettiler.
Ziyaretten dolayı teşekkür eden MEYA-DER Başkanı Leyla Ayaz, “ Yıllardır gençlerimizin ölmemesi için çaba gösteriyoruz. Tüm acılara rağmen bu güne kadar barış dedik. Umut ediyoruz ki İmralı'yla yapılan görüşmeler barışla sonuçlanır ve gençlerimiz yaşamlarını yitirmez “ çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT