1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Barışa hip hop'lı destek
Barışa hip hop'lı destek

Barışa hip hop'lı destek

Almanya'da yaşayan Mardinli Hip Hop sanatçısı Dezz Deniz, barış sürecine katkı sunmak amacıyla Diyarbakır'da klip çekti.

A+A-

Almanya'da yaşayan Mardinli Hip Hop sanatçısı Dezz Deniz, barış sürecine katkı sunmak amacıyla anlamı 'izin verme' olan 'Desture nede' adlı Kürçe şarkısına Diyarbakır'da klip çekti.

Mardin'in Midyat İlçesi'nde dünyaya geldikten sonra ailesiyle Almanya'ya yerleşen Dezz Deniz Kürtçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere 3 dilde çıkardığı albümün klibini Diyarbakır'da çekti. Çocuk yaşlardan itibaren dans ve müziğe meraklı olduğunu belirten Dezz Deniz, Kürtçe başladığı Hip Hop tarzı müzikle kısa sürede Almanya'da önemli bir çevre edinirken, geçen yıl bankadan aldığı 30 bin euro krediyle ikinci albümünü çıkardı.

Dezz Deniz bu albümde, savaş karşıtlığı, uyuşturucuyla mücadele, kadına yönelik işkence temalı bir çok şarkıya yer verirken, anlamı izin verme olan 'Desture nede' adlı Kürtçe şarkısının klibini de Diyarbakır'da çekti.

Yaklaşık 6 ay önce Türkiye'ye dönen Hip Hop sanatçısı Dezz Deniz klibini Diyarbakır'da çekmesinin asıl nedeninin barış sürecine destek vermek olduğunu belirterek şöyle dedi: "Şu an burada çok güzel bir barış ortamı var. Kanın, gözyaşının olmadığı bir ortam. İnsanlar şu an çok umutlu, aynı şekilde ben de öyleyim. Bu bölgeyi çok seviyorum. Amacım biraz da bölgeyi tanıtmak. Bu bölgenin tarihini, yurtiçi ve yurtdışındaki insanlara tanıtabilmeyi istiyorum. Umuyorum ki bu çalışmam da barışa bir katkı sağlayacak. Kafalardaki farklı imajlar silinecek diye düşünüyorum. Barışın huzur dili, hiçbir etnik köken tanımıyor."

HABERE YORUM KAT