Barış Umudu

Barış Umudu

Barış süreci Diyarbakır halkında "büyük umutlar" yeşerdi; "süreç aman ha aksamasın" diyor.

A+A-

Diyarbakır'da vatandaşların barış sürecine yönelik nabzı tutuldu. Vatandaşlar, görüşmeler sonucunda barışın geleceğine dair umutlarınıın yüksek olduğunu belirtti.
                                                                                     
DİYARBAKIR BARIŞTAN UMUTLU
 

Askeri Yıldız isimli vatandaş, barışın geleceğine inandığını belirterek, Kürt ve Türk halklarının barışa destek vermesi gerektiğini ifade etti. Barışta artık son aşamaya gelindiğini aktaran Hamit Kartal isimli vatandaş, annelerin ağlamaması için artık barışın gelmesi gerektiğini kaydetti. Kartal, "Bütün Türkiye'nin yararına barışın gelmesini temenni ediyoruz. CHP, MHP, diğer partiler hangisi olursa olsun, hepsinin ve bütün halkın bu sürece destek vermesi gerekmektedir. Sert konuşmaları herkesin bir kenara bırakması gerekmektedir" dedi.
 
ACILAR ARTIK SON BULSUN

 
Barıştan yana ümidinin olduğunu ifade eden Nusrettin Gökçek, insanların çok acılar çektiğini ve akan kanın durması adına atılan adımlardan ümitli olduklarını aktardı. Barışa inancının tam olduğunu dile getiren Ayşenur Durak, bu görüşmelerin hayırlara vesile olmasını diledi. Barışa kesinlikle inancının tam olduğunu belirten Barış Yapıcı, bu inancını yitirmek istemediğini dile getirdi. Ailesinin 1980 döneminde çok acılar çektiğini ve bu nedenle de bir gün barışın olması umuduyla ailesi tarafından barış isminin kendine verildiğini belirten Yapıcı, "Ailem 1980 acılarından sonra barışın geleceğine inanarak adımı barış koymuş.
 
30 YILDAN BUYANA YAŞADIKLARIMIZ
 
Üzerinden 30 yıl geçti. Biz hala barış diyoruz ve umutluyuz. Umarım insanlar ölmezler. Diyarbakır halkı olarak kimsenin ölmesini istemiyoruz. Tüm insanların kardeş olduğuna inanıyoruz. Bütün kutsal kitaplarda tek bir şey geçer. 'Öldürmeyeceksin'. Biz de diyoruz ki, öldürmeyin, barış içinde yaşayalım. Barış isteğimizi her zaman yeniliyoruz. Umarım barış için atılan adımlar olumlu sonuçlanır" diye konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT