1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Barış süreci Diyarbakır'da Çevik Kuvvet'in 'görevini' değiştirdi
Barış süreci Diyarbakır'da Çevik Kuvvet'in 'görevini' değiştirdi

Barış süreci Diyarbakır'da Çevik Kuvvet'in 'görevini' değiştirdi

Diyarbakır'da toplumsal olaylara müdahale eden Çevik Kuvvet ekipleri, çözüm süreciyle birlikte artık Güven Timleri gibi kapkaç ve hırsızlık olaylarını önlemede görev yapmaya başladı.

A+A-

Diyarbakır'da bugüne kadar toplumsal olaylara müdahalede bulunan Çevik Kuvvet ekipleri, artık diğer asayiş olaylarında hizmet vermeye başladı.

Süreçle birlikte firmaların tarihi ve turistik yerlere turlar düzenlediği Diyarbakır'da turist sayısı da her geçen gün artarken, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, turistlerin ilgi gösterdiği kentin tarihi mekanlarının bulunduğu Sur İlçesi'ndeki devriyelerini artırdı. Önlemler kapsamında Çevik Kuvvet ekipleri de devriye görevine başladı.

ESNAF, UYGULAMADAN MEMNUN

Sur İlçesi'ndeki tarihi bölgelerde kapkaç ve hırsızlık olaylarına karşı önlem alan Güven Timi'ne takviye olarak 7 ayrı çevik kuvvet timi görevlendirildi. İlçe esnafı, kendilerini ziyaret eden Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e yeni uygulamadan duydukları memnuniyeti iletti.

Polisin 'Güven Timleri'nin ilçede sürekli görev yaptığını, kapkaç olaylarının azaldığını belirten vatandaşlar, çevik kuvvet ekiplerinin de gelmesiyle kendilerini daha da güvende hissettiklerini söyledi. Emniyet Müdürü Recep Güven'e teşekkür eden esnaf ve vatandaşlar yeni uygulamayla birlikte vatandaşın daha huzurlu bir şekilde gezdiğini ve alışveriş yaptığını belirtti.

'ASLINDA ASLİ GÖREVLERİ BU DEĞİL'

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, vatandaşın huzur ve güveninin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Çevik kuvvet polisinin gücünden yararlandıklarını belirten Güven şöyle dedi:

"İkiz görevlendirme yapıyoruz. Arkadaşlarımızı biraz fazla yoruyoruz. Normal yaptıkları görevden farklı bir görev bu. Hem ileriye dönük asayiş olaylarına alışsınlar, belki yarın öbür gün orada da istihdam edilebilirler düşüncesiyle. Hem de beklemektense vatandaşın arasında olsunlar. Kapkaç, hırsızlığa yönelik bir engelleme faaliyeti yürütsünler istedik. Arkadaşlarımız bunu gönüllükle yapıyor. Çok da motivasyonları yüksek. Diyarbakır halkının memnuniyeti bizim onurumuzdur. Onlara hizmet etmeye çalışıyoruz. Vatandaşımız da kendi kurdukları güvenlik kameralarıyla, polisimizle birlikte kendi huzurlarına sahip çıkıyor. Ben Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum"

7 KAPKAÇÇI TUTUKLANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin Sur ve Bağlar ilçelerinde gerçekleşen kapkaç olaylarına karşı 60 ayrı devriye ekibi yerleştirdi. Kapkaç anındaki Mobese kayıtlarını inceleyen polis, şüphelileri belirledi. Geçen hafta çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan 10 kişiden, 21 ayrı kapkaç ve yankesicilik olayına karıştığı belirlenen 7 kişi tutuklandı.

HABERE YORUM KAT