1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Barış mesajlarına' 12 maç ceza
'Barış mesajlarına' 12 maç ceza

'Barış mesajlarına' 12 maç ceza

TFF tarafından 12 maç ceza verilen Deniz Naki, kendi hesabından paylaştığı barış ve özgürlük dolu mesajlar nedeniyle ceza aldığı ortaya çıktı.

A+A-

İşte 12 maçlık cezanın nedeni olan açıklama!
Deniz Naki, Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Bursaspor-Amedspor müsabakası sonrası sosyal medyadan hesabından paylaştığı beyanları suretiyle, “sportmenliğe aykırı açıklamaları” ile “ayrımcılık ve ideolojik propaganda yaptığı” gerekçeleriyle tedbirli olarak disiplin kuruluna gönderilmişti.


Deniz Naki maç sonrası şu mesajı yazmıştı:
“Bizim için bugün çok önemli bir galibiyet oldu. Bize karşı yürütülen bu kirli oyundan alnımızın akı ile çıktık. Böylesi zor bir dönemde halkımıza ufak da olsa umut ışığı olabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Amedspor olarak boynumuzu eğmedik ve eğmeyeceğiz de. Biz özgürlüğe olan inancımız ile çıktık sahaya ve kazandık. Çünkü biz özgürlüğe ve umuda fidanlarımızı ektik. Bizi yalnız bırakmayan bütün siyasetçilerimize, sanatçılarımıza, aydınlarımıza ve halkımıza teşekkürü borç biliyoruz ve bu galibiyeti topraklarımızda 50 günden fazladır süren zulümde hayatlarını kaybeden ve yaralılarımıza adıyoruz, armağan ediyoruz. Her biji Azadi (Yaşasın Özgürlük).”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT