1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Barış güzellerine tehdit!
Barış güzellerine tehdit!

Barış güzellerine tehdit!

Diyarbakır'da 7 Nisan'da düzenlenmesi planlanan ama tepkiler nedeniyle iptal edilen “Dünya Medeniyetler Kraliçesi” yarışması için kente giden mankenler, tehdit edilip kovulduklarını belirterek yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

A+A-

Diyarbakır'da 7 Nisan'da yapılması planlanan “Dünya Medeniyetler Kraliçesi Yarışması” aralarında Anadolu Gençlik Derneği, Diyanet-Sen, Diyarbakır İnsani Yardım Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Mustazaflar Cemiyeti'nin bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları ve kişilerin verdiği tepki üzerine iptal edildi. 21 ülkeden 22 güzelin katılımıyla Diyarbakır'da yapılması planlanan yarışmanın iptal nedeninin Kutlu Doğum Haftası'na denk gelmesinden kaynaklandığı ifade edilidi. Yarışmaya katılan güzeller ise yaşadıkları olay karşısında şokta olduklarını belirtti.

Tehdit edilip kovulduklarını belirterek yaşadıkları korku dolu anları anlatan mankenler şöyle konuştu:

Yarışmanın sunuculuğunu yapacak olan Angelo Manken Ajansı sahibi Seniha Kanatlı yaptığı açıklamada bunun Türkiye adına çok kötü bir imaj olduğunu kaydetti. Kanatlı “Diyarbakır Türkiye'nin bir kültür merkezi idi. Biz de Süha beyle oturduk karar aldık. Amacımız güzel bir yarışma yapmaktı. Ancak, bazı gruplar ayaklandı. Kaldığımız otelin önüne gelip, otel yönetimini ve bizleri tehdit ettiler. Arkadaşlarımız korku dolu saatler geçirdi. Bu nedenle yarışma iptal edildi”dedi.

Yarışmaya Türkiye adına katılmak için Diyarbakır'a giden manken Hazal Ecer, “Duyduğum zaman şok geçirdim. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmadı. Can güvenliğimiz yoktu. Oradan korku dolu anlar yaşamaktansa ayrılmayı tercih ettik” derken KKTC'li manken Melisa Kaçar ise şöyle konuştu:"Korkudan otelden çıkamadık son gün. Can güvenliğimiz yoktu. Otele kadar gelip bizleri, yarışmayı organize eden Süha beyi ve otel görevlilerini tehdit ettiler. Şok geçirdim. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmadı. Yarışma iptal edilmeseydi, daha kötü şeyler yaşanabilirdi"dedi.

HABERE YORUM KAT