1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Barış Ataş:‘Ayrılmayı Ben İstemedim’
Barış Ataş:‘Ayrılmayı Ben İstemedim’

Barış Ataş:‘Ayrılmayı Ben İstemedim’

Diyarbekirspor’dan ayrılarak Manisa Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan Barış Ataş, teknik heyetin kendisine uyguladığı yıldırma politikası yüzünden ayrıldığını söyledi.

A+A-

Ataş,”Geçen sezon da yedek kaldım. Elbette hiçbir futbolcunun oynama garantisi yok. Mesele o değil,mesele beni yıldırmaya çalışmalarıydı. Bu yüzden ayrılmak zorunda kaldım.Kulüple,başkanla ve yönetimle en ufak bir sorunum yok. Teknik heyet istemediği için gitmek zorunda kaldım” dedi.

‘Feyzi Başkan İçin Bedava Bile Oynardım’
Geçen sezon transfer olduğu Diyarbekirspor’dan ayrılmak zorunda kaldığı için üzgün olduğunu belirten Barış Ataş,başkan Feyzi İlhanlı ve yönetimle hiçbir sorunu olmadığını ifade ederek yardımcı antrenörlerin kendisini takımdan koparmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Barış,”Benim Feyzi başkan ve yönetimle hiçbir sorunum yok. Ayrılmamın da kendileriyle en ufak bir ilgisi yok. Feyzi başkan için gerekirse beş kuruş para almadan oynardım. Geçen sezon parayı pulu düşünmeden sırf kendisinin samimiyeti ve bana sahip çıkmak istemesi yüzünden geldim. Kimi zaman sakat sakat oynayarak elimden geleni yaptım. Feyzi başkanın kulüp için harcadığı emeğe her zaman saygı duydum ve duymaya devam edeceğim. Bu şekilde ayrılmak istemezdim. Beni nu noktaya teknik heyetin tutumu getirdi.

‘Yardımcı Antrenörler Üzerime Oynadı’
Yardımcı antrenörler Yılmaz ve Adnan üzerime çok oynadılar. Beni kulüpten koparmak için her şey yapıldı. 12 yıllık profesyonel futbol hayatımda ilk kez idmandan kovuldum. Hocanın oturtmak istediği oyun sistemine aykırı oynadığım bahane edilerek beni idmandan çıkardılar. Yıldırma politikası uyguladılar. Futbolcunun oynama garantisinin olmayacağını bilmeyecek kadar cahil miyim?.Mesele o değil. Ben geçen sezon da bazen oynamadım bazen de yedek kaldım. Buradaki amaç beni bir noktaya getirip silmekti. Tüm bunlara rağmen takımda kalsaydım daha kötü olurdu. 3 kez çapraz bağ sakatlığı geçirmesine rağmen halen futboldan kopmayan birisiyim. Beni istemedikleri için başka bir takıma giderek futbola devam etmek istedim.

‘İNŞALLAH DİYARBEKİRSPOR BAŞARILI OLUR’
Taraftarlar ve spor kamuoyu beni yanlış anlamasın,insanlar anlamadan ve bilmeden yargısız infaz yapmasınlar. Ayrılma nedeni ben değilim anlattığım olaylar ve insanlardır. Zaman ve şartlar her şeyin ilacı,kimin haklı olduğu ortaya çıkacaktır. İnşallah Diyarbekirspor başarılı olur ve hedeflediği şampiyonluğa ulaşır. Ben de bundan mutluluk duyarım. Yapılan spekulasyonlar ve insanların tek taraflı bilgi sahibi olmaları yüzünden bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Manisa Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Levent Eriş,benim Diyarbakırspor’dan eski hocamdır. Beni istedi ve ben de yine para pul hesabı yapmadan vefa borcumu ödemek için gittim” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT