1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Barış Ataş sevenlerini üzdü
Barış Ataş sevenlerini üzdü

Barış Ataş sevenlerini üzdü

Spor Toto 3.lig 3. gurup takımlarından Diyarbekirspor’da geçen başarılı bir grafik çizen , taraftarının beğenisini alan Barış Ataş’ın kulübünden ayrılması futbol severleri üzdü.

A+A-

Yeşil – Kırmızılı, takım bazı futbolculyarıyla yollarını ayırırken, alternatif kaleci arayışınada girdi.

Teknik Heyet ile yıldızları uyuşmayan, takıma girememe endişesi yaşayan Barış Ataş, kulubüyle olan sözleşmesi karşılıklı olarak iptal etti. Bu futbolcunun  Manise Buyükşehir Belediyespor ile görüştüğüde öne sürüldü.

Diyarbekirspor yönetimide yaptığı açıklamada, Kulübümüz, profesyonel futbolcu Barış Ataş'ın sözleşmesini karşılıklı anlaşma ile feshetmiştir.

Ayrılma talebi oyuncudan gelmiştir.Kamp çalışmaları sırasında teknik heyetle görüşerek hazırlık maçlarında devamlı ilk 11'de şansı bulamadığını, bu nedenle ligde de aynı endişeyi taşıdığını belirten oyuncuya teknik heyetimiz cevaben takımda sürekli oynama konusunda hiç bir oyuncunun garantisi olmadığını, teknik heyetin forma şansı konusunda oyuncular arasında adaletten taviz vermeyeceğini, daha çok çalışan ve hak eden isimlere yer verileceğini ifade etmiştir.

Barış Ataş, kendisini huzurlu ve mutlu hissetmediğini ifade ederek sürekli oynayabileceği bir takıma gitmek istediğini ileterek ayrılma talebini hem teknik heyete hem yönetime bildirmiştir.Kulübümüz bu durum üzerine karşılıklı anlaşma ile bu oyuncunun sözleşmesini feshetmiştir.Kulübümüz, geçirdiği ağır sakatlıktan sonra kentimizin evladı olması hasebiyle Barış Ataş'a kucak açmış ve futbol yaşantısına devam etmesi için gerekli imkanı sunmuştur.Gelinen aşamada bu yol ayrımının nedeni kulübümüz değildir.

Bizler dahil hiç kimse bu kulüpten ve camiadan büyük değildir.Bu kararın hem kulübümüze hem de oyuncuya hayırlı olmasını temenni ediyoruz.Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

HABERE YORUM KAT