1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Barış annelerinden sağduyu çağrısı
Barış annelerinden sağduyu çağrısı

Barış annelerinden sağduyu çağrısı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da barış anneleri, kentte son zamanlarda yaşanan olaylara ve gergin ortama ilişkin açıklama yaparak, sağduyu çağrısında bulundu.

A+A-

İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi’nde bir araya gelen barış anneleri, Kürtçe ve Türkçe açıklamalarda bulundu. Anneler adına konuşan Raife Özbey, topraklarında artık gözyaşı ve kan istemediklerini söyledi. Özbey birlik ve beraberlik mesajları vererek, "Provokasyonlara gelmeyin" çağrısı yaptı. Bu topraklarda yaşayan herkesin bir olduğu mesajı veren Özbey, çıkan olaylarda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da şifa dileklerinde bulundu.


Raife Özbey, “Hüda Par’ın liderini öldürdüler. Lütfen, Hüda-Par da bizim insanımız. Bir güzel düşünsünler, sağlıklı düşünsünler. Kardeşiz, bu memleketin insanıyız. Kimse bizi birbirimize düşürmesin. Kimseyi dinlemesinler. Ne demek, bir kişi herkesin gözü önünde silahlı saldırıya uğrayabiliyor. Kahvelerde, evlerde insanlar rast gele öldürülüyor. Erzurum’da olduğu gibi silahlarla saldırılıyor insanlara ve polis bir şey demiyor. Bu bir provokasyondur. Bu önceden planlanan bir şeydir. Halkımız sağduyulu olsun. Birbirlerine girmesinler. Hepimiz bu toprakların insanlarıyız, biz kardeşiz, bizim kanımız, bizim halkımız, bizim toprağımız birdir. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz” dedi.


(DRY-AKK-HA-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler