1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Barış Anneleri ve mahalle meclislerine iftar
Barış Anneleri ve mahalle meclislerine iftar

Barış Anneleri ve mahalle meclislerine iftar

Ramazan ayının başlangıcından bu yana kentin dört noktasına kurduğu iftar çadırları aracılığıyla 2 binin üzerinde kişiye iftar yemeği dağıtan Büyükşehir Belediyesi, her gün iftar saatinde sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla iftar buluşması gerçekleşt

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin dün akşamki iftar konukları Barış Anneleri Meclisi ve tüm mahalle meclisleri yöneticileriydi.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bir yandan Batıkent Meydanı, Şeyh Sait Meydanı, Ulu Camii ve Dicle Üniversitesi Hastanesi önünde kurduğu iftar çadırlarında 2 binin üzerinde kişiye iftar yemeği veriyor  bir yandan da hemen hemen her gün iftar saatinde sivil toplum örgütleri temsilcileri, üyeleri ile vatandaşları ağırlıyor.

Bu kapsamda Belediyemiz dün akşamki iftar yemeğindeBarış Anneleri Meclisi ve tüm mahalle meclislerinin yönetici ve üyeleriyle buluştu. Hevsel  Sosyal Tesisleri’nde verilen iftar yemeğine Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gülten Kışanak ile Fırat Anlı, DİSKİ Genel Müdürü Zülküf Karatekin, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, Genel Sekreter Yardımcıları Rojda Balkaş, Hüseyin Bayrak, Abdullah Sevinç, meclis üyeleri, Barış Anneleri Meclisi, mahalle meclislerinin yönetici ve üyeleri katıldı.

2015 iftihar duyulacak başarılarla başladı

 

İftar yemeği verilmesi vesilesiyle bir konuşma yapan Eş Başkan Fırat Anlı, 2015’in halk için iftihar duyulacak başarılarla başladığını belirtti. Anlı, “İlk başta Kobanê müjdesiyle girdik, sonra Tel Ebyad özgürleşti ve şimdi de Diyarbakır Kalesi ile Hevsel Bahçeleri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girdi. 7 Haziran’da HDP yüze 10'luk barajı yerle bir etti. Yıllarca buranın ismi ‘Gazi Köşkü’ idi, sizin çalışmanız sayesinde şimdi ‘Halkın Köşkü’ oldu. Her gün kentimizde dayanışma ve halkın kaynaşması daha da güçleniyor, her gün burası da dahil kentin 5 ayrı noktasında birlikte iftar açıyoruz. Biz çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler