1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Baran'dan köy kadınlarına miting daveti
Baran'dan köy kadınlarına miting daveti

Baran'dan köy kadınlarına miting daveti

Bağlar Belediye kadın yöneticileri ile BDP Bağlar ilçe kadın yöneticileri Bağlar İlçesi'ne bağlı 4 köyü ziyaret etti. Yöneticiler, Diyarbakır'da 3 Mart'ta kutlanacak olan 8 Mart mitingine kadınları davet etti.

A+A-

Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Kadın Meclis Üyeleri ve BDP Bağlar ilçe kadın yöneticileri Bağlar'a bağlı köylere giderek, Diyarbakır'da 3 Mart'ta kutlanacak olan 8 Mart mitingine kadınları davet etti. Gömmetaş (Sîrim), Topraktaş (Hêjtek), Körtepe ve Taşdirek köylerini gezen Baran ve beraberindeki ekip, köy kadınlarıyla sohbet etti. Kadınlarla sohbet eden Baran, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nün önemine dikkat çekti. Diyarbakır'da 3 Mart'ta gerçekleştirilecek olan 8 Mart mitinginin güçlü ve görkemli geçebilmesi için kadınların katılım sağlaması gerektiğini söyleyen Baran, “Bu yıl 8 Mart mitingi Paris'te katledilen arkadaşlara adandı. Bundan dolayı bizim için çok önemli. Hepinizi kadın mücadelesini sahiplenmeye ve yükseltmeye çağırıyorum.” dedi.

Daha sonra Baran ve ekibi köylülerle sohbet ederek köy halkı ve muhtarlardan köylülerin sorunları hakkında bilgi aldı. Baran, köylerdeki eksikleri yerinde tespit ederek, sorunları en kısa sürede giderilmesini sağlamaya çalışacaklarını söyledi. Ayrıca ziyaretleri sırasında Baran ve beraberindeki grup Gömmetaş köyünde halı dokumacılığı yapan kadınlarla görüşerek ihtiyaçlarını tespit etti.

HABERE YORUM KAT