1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baran ve Baydemir Hal esnafı ile görüştü
Baran ve Baydemir Hal esnafı ile görüştü

Baran ve Baydemir Hal esnafı ile görüştü

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Sebze ve Meyve Hali (Yenihal) esnafıyla bir araya geldi.

A+A-

Bağlar Belediyesi başkanlık makamında yapılan toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Taş, Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kaya ve Yenihal Esnafı hazır bulundu. Toplantı sırasında esnafın sorunlarını dinleyen başkanlar, sebze halinin doğu cephesindeki koruma duvarının yıkılmasının zorunluluk arz ettiğini bu duvarın yıkılarak 30 m genişliğindeki yolun tamamının halkın hizmetine açılabileceğini ifade ettiler. Esnaflara duvarın yapımıyla ilgili bilgi veren Baran, esnafların mağdur olmaması için önce duvarı içten yapacaklarını, duvarın bitimini müteakip sebze halinin duvarını yıkacaklarını söyledi.

Estetik bir görünüme kavuşacak

Baydemir de sebze, meyve getiren tır ve kamyonların halın içerisinde satış yapmasının yasak olduğunu ve sağlık koşullarına uygun olmadığını belirterek buna izin veremeyeceklerini belirtti. Baydemir, “Mevcut duvardan çok daha estetik ve güzel bir görünüm kazandıracağız. Bu alandaki kaldırımları yeniden düzenleyip, modern bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Ayrıca Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Taş ise, yine Sebze Hali içinde kalan Trafonun imar yolunun içinde kaldığı, bu trafonun bölgenin de ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenleyeceklerini dile getirdi. Trafonun Sebze Hali içinde Belediyeye ait alanda yeniden kurulmasının zorunluluk ve acilliyet gösterdiğini belirterek bu hususta esnafın duyarlılık göstermesi çağrısında bulundu.

Daha sonra Hal Esnafının sorunlarını dinleyen Başkanlar, sorunları en kısa sürede çözeceklerini belirterek, hep beraber bu sorunların üstesinden geleceklerini söyledi. Sebze Hali esnafı adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehdi Taş ise belediyelere yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek, konu hakkında anlaşma sağlanmasının sevindirici olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT