1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baran gazetecilerle bir araya geldi
Baran gazetecilerle bir araya geldi

Baran gazetecilerle bir araya geldi

Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran Diyarbakır'daki basın ve yayın kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemekte Baran, 2012-2013 yılı projelerini anlattı.

A+A-

Bağlar Göletli Parkı'nda gerçekleştirilen yemekli basın tanıtım toplantısına Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Diyarbakır'daki basın ve yayın kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra BDP Diyarbakır il Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı. Slayt gösterimi ile 2012-2013 yılının hizmetlerini aktaran Baran, Bağlar ilçesinin yanı sıra ilçeye bağlı köylere de hizmet götürdüklerini vurgulayarak yakın zamanda birçok köyde köy evi yapımına başlayacaklarını kaydetti.

 Başkan Baran, 2012'de yapımına başlanan 55 bin m2'lik alandaki parkı tamamladıklarını söyleyerek, Gulan Park'ının da açılışını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Gulan Parkı, Emek ve Sento Caddeleri arasında yaklaşık 650 m. uzunluğunda bir alanı oluşturduğunu dile getiren Baran, Engelsiz Yaşam Parkı'nda engelli yurttaşlar için ışıklı yer takip sistemi kullandıklarını belirtti.

Aydın Arslan Bulvarı yenilenecek…

Selahattin Eyyübi bölgesinde yapılacak olan Aydın Arslan Bulvarı düzenleme projesini de paylaşan Baran, şöyle devam etti: “Ninova Alışveriş Merkezi ile NCİTY Alışveriş Merkezi arasında kalan ana cadde ve ara sokakları yenileyerek ekonomik canlılık ve ticari gelişimi amaçlıyoruz. Proje ile Yayalar ve engelli vatandaşlar için öncelikli yaya aksı oluşturmayı, ekolojik eksenli sokak ve cadde dokusu yaratmayı hedefliyoruz” dedi. Kadın semt pazarı ve belediyenin diğer çalışmalarına da dikkat çeken Baran, konuşmasının devamında yarın saat 19.00'da açılışı yapılacak olan Göletli Parkı'nın konserli açılışına basın mensuplarını ve tüm halkı davet etti.

 

HABERE YORUM KAT