1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Baraj gölüne girmeyin'
'Baraj gölüne girmeyin'

'Baraj gölüne girmeyin'

DİYARBAKIR - Devlet Su İşleri (DSİ) 10. Bölge Müdürlüğü, ısınan havalarla birlikte serinlemek için sulama kanallarına, baraj ve göl rezervuarlarına girilmesinin yasak ve tehlikeli olduğu uyarılarına rağmen 19 yaşındaki bir gencin girdiği baraj gölünde boğ

A+A-

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, ve Şırnak illerinde bulunan sulama tesislerinde, 2015 yılı sulama sezonunun başlandığı, ısınan havalarla birlikte serinlemek için sulama kanallarına, baraj ve göl rezervuarlarına girilmesinin can kaybına yol açabileceğine ve boğulma olaylarına dikkat çekmek için sistemlerinde kayıtlı bulunun 4 bin 200 kişi ve kurumun SMS ile bilgilendirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Kurum personelleri ve sulama birliklerinin su dağıtım teknisyenleri arazide gerekli uyarı ve bilgilendirme çalışmasını yaptı. Yapılan tüm uyarılara rağmen 31 Mayıs tarihinde Devegeçidi Baraj gölünde 19 yaşındaki bir genç boğularak hayatını kaybetti. Gerek kurumumuzun ilgili personeli ve gerekse sulama birliklerinin su dağıtım teknisyenleri arazide ilgililere gerekli uyarı ve bilgilendirme çalışmalarını da yapmışlardır.

Yapılan tüm uyarılara rağmen son olarak 31 Mayıs 2015 tarihinde idaremiz tarafından inşa edilerek işletmeye açılan Devegeçidi Baraj gölünde 19 yaşında bir genç boğularak hayatını kaybetmiştir. Vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunması ve üzücü olayların yaşanmaması için söz konusu sulama kanallarına, baraj ve göletlere girilmemesi, suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu uyarılarının vatandaşlarımızca dikkate alınması önemle rica olunur" denildi.


(DE-YRT-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler