1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bal,TOBB'nin faaliyetlerini anlattı
Bal,TOBB'nin faaliyetlerini anlattı

Bal,TOBB'nin faaliyetlerini anlattı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem'in Başkanlığında toplanan Ulusal İstihdam Stratejisi (2014 – 2023), I. İzleme ve Değerlendirme Kurulunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğini (TOBB),Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal

A+A-
Ulusal İstihdam Stratejisi (2014 – 2023), I. İzleme ve Değerlendirme Kurulunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğini TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal temsil etti.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet  Erdem toplantının açılış konuşmasında Ulusal İstihdam Stratejisinin öneminden ve İzleme ve Değerlendirme Kurulu'nun görevinden bahsetti. 
 
Çalışma Genel Müdürü Ali Kemal Sayın ise yaptığı sunumda Ulusal İstihdam Stratejisinin hazırlık sürecinden kabulüne kadar olan süreç hakkında bilgi verirken, eylem planının izlenmesinin ve güncellemesinin öneminin altını çizdi.
 
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Bal'ın katıldığı Ulusal İstihdam Stratejisinde TOBB'un sorumlu Kuruluş olarak yer aldığı, Eğitim İstihdam İlişkisinin Güçlendirilmesi Temel Politika Ekseninde yer alan 2.2 nolu “İl Sanayi ve Ticaret Odalarının mesleki eğitime katkı yapması sağlanacaktır.” eylem maddesi kapsamında TOBB'un faaliyetleri anlatıldı.
 

HABERE YORUM KAT