1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bal'da statü tamam
Bal'da statü tamam

Bal'da statü tamam

Bölgesel Amatör Futbol Ligi'nde (BAL), 2013-2014 sezonu statüsü TFF tarafından yayınlandı. Diyarbakırspor,lige katılmayacağı için Yolspor ve Erganispor düşme konusunda biraz daha rahat.

A+A-

Statüye  göre Bölgesel Amatör Lig'den TFF 3.Lig'e toplam 9 takım yükselirken,grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak.Gruplarında birinci ve ikinci olan 22 takım play-off müsabakaları oynamaya hak kazanacak.2 tur üzerinden oynanacak play-off müsabakalarının 1.turuna gruplarında ikinci olan 11 takım katılacak. Bu 11 takım arasında yapılacak eşleşme kurasına göre 8 takım birbirleriyle8 takım birbirleriyle eşleşirken,kalan 3 takım müsabaka oynamaksızın bir üst tura yükselecek.

MAÇLAR TARAFSIZ SAHALARDA
1.tur müsabakaları  tarafsız grup merkezlerinde tek maç eleme usulüne  göre oynanacak.Bu müsabakaların galibi olan 4 takım ve müsabaka oynamaksızın bir üst tura yükselen 3takım 2. tur müsabakasını oynamaya hak kazanacak. 1. tur eşleşmelerinde 2 ayrı grupta temsil edilen İzmir takımları iki grupta da ikinciliği elde ederse doğrudan birbirleriyle  eşleşecek.

9 TAKIM 3.LİG'E YÜKSELECEK
İstanbul ilinin takımları, gruplarında ikinci oldukları takdirde birbirleriyle  eşleşecek.  Şayet İstanbul ilinin tüm takımları gruplarında ikinci olurlarsa 3. takım, bu turda  başka bir ilin takımıyla eşleşecek.

2. tur müsabakaları eşleştirmeleri, bölgesellik dikkate alınarak yapılacak. Tarafsız grup merkezlerinde tek maç eleme usulü oynanacak 2. tur müsabakalarında galip gelen 9 takım TFF 3.Lig'e çıkmaya hak kazanacak. Gruplarında son iki sırayı alan takımlar BAL'dan kulübün bulunduğu ilin en üst yerel ligine düşecek.

DİYARBAKIR TAKIMLARININ DURUMU
BAL'da iki takımla temsil edilme hakkı olup; TFF 3.Lig'den düşen  takımlar nedeniyle üç takımla temsil edilen Diyarbakır, Hatay ve Zonguldak illerinin; 3 takımdan biri TFF 3.Lig'e yükselir ve  iki takımı küme düşerse, ilin en üst yerel liginde birinci  ve ikinci olan takımlar doğrudan BAL'a yükselecek.

BİR TAKIM 3.LİG'E ÇIKARSA
3 takımdan biri TFF 3.Lig'e yükselir, bir takım küme düşerse, ilin en üst yerel liginde birinci olan takım doğrudan BAL'a yükselecek.  Kalan takım ise yerel lig ikincisi ile baraj müsabakası oynanacak. 3 takımdan biri TFF 3.Lig'e yükselip diğer iki takım küme düşmezse, bu takımlardan sezon sonu puan tablosunda alt sırada olan takım doğrudan yerel lige düşer, üst sırada olan takım ise en üst yerel lig ikincisi ile baraj müsabakası oynayacak. İlin en üst yerel lig birincisi olan takım doğrudan BAL'a yükselecek.

3.LİG'E ÇIKAN TAKIM OLMAZSA
3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig'e yükselmez, iki takım küme düşerse, ligde kalan takım BAL'da kalırken, en üst yerel lig birincisi ise doğrudan BAL'a yükselecek. 3 takımdan biri küme düşerse, kalan iki takımdan sezon sonu puan tablosunda alt sırada olan  takım en üst yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar. Sezon sonu puan tablosunda üst sırada olan takım BAL'da kalacak.

3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig'e yükselmez ve küme düşmezlerse, sezon sonu puan tablosunda  en üstte olan takım BAL'da kalacak, en alta olan takım doğrudan yerel lige düşecek. İkinci olan takım ise en üst yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynayacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT