1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BAL'da gruplar tamam
BAL'da gruplar tamam

BAL'da gruplar tamam

2013-2014 sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları belirlendi. Diyarbakır ve bölge takımlarının yer aldığı 2.Grup'ta sezon 22 Eylül'de start alacak. Grup birincileri ve ikincileri Play-Off oynayacak.

A+A-

155 TAKIM 11 GRUPTA YER ALDI

Türkiye'nin en üst amatör futbol ligi olan BAL'da, 2013-2014 sezonunda toplam 155 takım 11 grupta mücadele edecek. BAL'da 2 grup 15 takımdan, 8 grup 14 takımdan, 1 grup ise 13 takımdan oluşuyor.
BAL'da 11 takımla yer alan İstanbul 3 ayrı grupta, 6 takımla yer alan İzmir ise 2 ayrı grupta temsil edilecek. İstanbul ve İzmir takımlarının hangi grupta temsil edileceklerinin kurası ile fikstür çekimi ise önümüzdeki günlerde yapılacak.

EYVAH..PLAY-OFF SİSTEMİ GERİ GELDİ

2013-2014 sezonu BAL'dan, Spor Toto 3. Lig'e yükselecek toplam 9 takım, gruplarını birinci ve ikincilerinin katılacağı play-off müsabakaları sonrasında belirlenecek. Önceki sezon uygulanan bu sezon geçen sezon kaldırılmış ve grup şampiyonları 3.Lig'e direkt çıkmıştı. Federasyon yeniden Play-Off sistemine döndü.

BAL müsabakaları, 3. ve 7. Grup'ta 14-15 Eylül 2013 tarihinde, diğer gruplarda ise 21-22 Eylül 2013 tarihlerinde başlayacak.

2.GRUP 13 TAKIMDAN OLUŞUYOR

22 Eylül'de başlayacak 2.Grup, Diyarbakır ve bölge takımlarından oluştu. Diyarbakırspor'un da mücadele edeceği grupta 13 takım yer aldı. Son 2 sırada yer alan takımlar kendi illerindeki amatör liglere düşecek. 3 takımla temsil edilen Diyarbakır'dan 3.Lig'e çıkan olmazsa en az puanı olan amatöre düşecek, üstündeki takım Süper Amatör şampiyonu ile baraj maçı oynayacak ve en fazla puan toplayan ise doğrudan ligde kalacak. Şampiyon Diyarbakır'dan çıkarsa en fazla puanı olan 2.takım ligde kalacak ve en az puanı olan ise Süper Amatör şampiyonu ile baraj maçına çıkacak.

2.GRUP'TA  HANGİ TAKIMLAR VAR?

2.Grup'taki takımlar şöyle ; Diyarbakırspor,Erganispor,Diyarbakır Yolspor,Bingöl Çapakçurspor, Tatvan Gençlerbirliği ,Yüksekova Belediyespor,Mardinspor,Mardin Girmeli Belediyespor,Muş Ovasıspor, Kurtalanspor,Van İpekyoluspor,Cizre Basraspor ve Batman Gercüş Bağlarspor.Bu arada geçen sezon BAL 2.Grup'ta yer alan Dersimspor,TFF'ye yaptığı başvuru sonucu karadeniz ve doğu Anadolu takımlarının yer aldığı 1.Grup'a alındı.
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT