1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bal'da derbiye doğru
Bal'da derbiye doğru

Bal'da derbiye doğru

Pazar günü Beyaz Tebeşir Tesisleri'nde karşı karşıya gelecek olan Yeni Diyarbakırspor ve Bismil Belediyespor'da hazırlıklar tamamlandı. Yeni Diyar'da 3 sakat var,Bismil'de primler ödendi.

A+A-

YENİ DİYAR'DA SAKAT ALARMI
Yeni Diyarbakırspor, sakat olan futbolcuları maça yetiştirmek için seferberlik başlattı. Teknik Direktör İhsan Kızıl, sakatlıkları devam eden kaleci Necdet ile Ahmet Gülsever ve Melik Balkaş'ı karşılaşmaya yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Takımdaki havanın iyi olduğunu belirten Kızıl,”Bu maç hem bizim hem de rakip için büyük taşıyor. Yenen takım şampiyonluk yarışında iddialı hale gelecek. 5 haftadır yenilmeyen dirençli bir takımla oynayacağız. Maçın Beyaz Tebeşir'deki sentetik sahada oynanması avantaj veya dezavantaj değildir. Onlar burada maç yaptı, biz de burada idman yapıyoruz. Kim daha çok isterse,az hata yaparsa ve gününde olursa o kazanacak. Sakat futbolcularımız var. Bunları maça yetiştirmeye çalışıyoruz. Takımın havası gayet iyi. Herkes maçın öneminin bilincinde.” dedi.
 
BİSMİL'E PRİM DOPİNGİ
Çapraz bağ ameliyatı olan Selim Kaymak'ın dışında eksiği olmayan Bismil Belediyespor'da teknik patron Mikdat Ekinci, centilmenlik mesajları verdi. Kazanan kim olursa olsun 3 puanın Diyarbakır'da kalacağını belirten Ekinci, 'kazanmak için her şey mubahtır' anlayışına karşı olduğunu söyledi. Ekinci,”Biz nasıl emek veriyorsak ve hedefimiz varsa rakibimizin de öyledir. Hepimiz Diyarbakır'ı temsil ediyoruz. Herkesin sahada kendini düşünmesi ve kazanmak için varını yoğunu ortaya koyması kadar doğal bir şey olamaz. Kazanırsak sadece 3 puan almış olacağız, rakibimiz de kazanırsa sahadan ellerini sıkarak çıkarız. Sonuçta 3 puan Diyarbakır'da kalacak. Futbolcuların primlerini dağıttık. Şu an her hangi bir sorunumuz yok. Pazar günü Diyarbakır'a taraftarımızla beraber geleceğiz.” diye konuştu.