1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BAL Ligi Kulüplerinden TFF'ye ültimatom
BAL Ligi Kulüplerinden TFF'ye ültimatom

BAL Ligi Kulüplerinden TFF'ye ültimatom

TFF tarafından BAL ligi için getirtilen Play-Off uygulamasına karşı çıkan doğu kulüpleri, Diyarbakırspor kulübünün çağrısı üzerine toplandılar.

A+A-

Diyarbakır'da toplanan kulüp temsilcileri, acilen bu haksız durumun ortadan kaldırılması için TFF'ye çağrıda bulundular. Aksi takdirde hiç bir kulübün liglere dahi katılmayacağı vurgulanan deklarasyon açıklamasını kulüpler adına Diyarbakırspor kulübü başkanı Şeyhmus Şenyiğit yaptı.

Diyarbakırspor Kulüp binasında gerçekleştirilen Bölgesel Kulüpler Toplantısına, Diyarbakırspor, Erganispor, Kurtalanspor, Yüksekova Belediyespor, Tatvan Gençlerbirliği ve Çapakçurspor kulüp başkanları katıldılar. Mazaret bildirerek toplantıya katılamayan Mardinspor görmeli belediye spor Van ipekyolu gercüşbağlar Cizre ve Muş spor kulüpleride toplantıda alınan kararlara uyacaklarını beyan ettiler.  Yapılan açıklama şu şekide:

Bölgesel amatör lig 2.grup başkanları toplantısının ortak bildirgesinde basına ve kamuoyuna duyurulur.

Diyarbakırırspor kulüp binasında düzenlenen bal ligi 2.gurupta mücadele eden kulüpler başkanları toplantısına Diyarbakırspor erganispor kurtalanspor Yüksekova Belediyespor Tatvan Gençlerbirliği ve Çapakçurspor kulüp başkanlarının katılımı ve mazaret bildirerek toplantıya katılamayan Mardinspor görmeli belediye spor Van ipekyolu gercüşbağlar Cizre ve Muş spor kulüpleride toplantıda alınan kararlara uyacaklarını beyan ettiler.

Alınan kararlar

1) Bu yıl bal liglerine getirilen play-Off sisteminin derhal kaldırılmasını çünkü şu anda hiçbir Lig'imizde play-Off sistemi uygulanmamakta play -Off sistemi ile bölgeler arası mali açıdan farklılıklar olduğundan adaletsizliğe neden olmaktadır. Bu yöntemle kimi bölgelerde hiçbir takım 3.lige yükselemiyecek, kimi bölgelerde ise çok takım 3.lige yükselmiş olacak, bu durum bölgelerarası eşitsizliğe neden olmaktadır. Bu da 3.lige yükselen takımların bir bölgede yoğunlaşan takımlardan oluşmasına neden olur

2) Bal liginde mücadele eden takımlarımızın deplasmanlara gidiş dönüşlerde mali açıdan büyük sıkıntılara neden olmaktadır.o yüzden 3.liglere sağlanan imkanların bal kulüplerine sağlanması,

3)bölgemizde hiçbir takımın 3.lige çıkmaması durumunda bölge insanı üzerinde psikolojik etkiler yaratmakta olup yoksa bu bir devlet politikasımı imajı bölgede yaratılmaktadır ve devlette olan güvenin sarsılmasına neden oluyor

4)Nasıl ki aynı ligde bir ilin üç takımı varsa ,birini düşürüp Birini de düşmeme adına play-Off oynatılmasına da büyük bir adaletsizlik olarak görüyor . Bunun ivedilikle düzeltilmesini istiyoruz.

5)bu taleplerimizin karşılanmaması halinde hiçbir bölge takımızın bölgesel ligde mücadele etmeyeceğini, hatta lige katılmayacağını beyan ediyoruz.

Tüm BAL ligi kulüp başkanları adına imza altına alınmıştır.. (Yolspor ile görüşülecek) Yol spor temsilcisi yoktu...

BU HABER SADECE DİYARINSESİ'NDE

HABERE YORUM KAT