1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakanlığa veda, siyasete merhaba…
Bakanlığa veda, siyasete merhaba…

Bakanlığa veda, siyasete merhaba…

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde atama Daire Başkanı olan Aziz Alper Biten milletvekilliği aday adaylığı için istifa kararı aldı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde atama Daire Başkanı olan Aziz Alper Biten milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

AK Parti Diyarbakır Milletvekilliği için aday adayı olan başarılı bürokrat Biten Diyarınsesi'ne yaptığı açıklama, Bakanlığın hemen hemen her kademesinde görev yaptığını ve bundan sonraki hizmetlerini Diyarbakır için siyaseten sürdürmek istediğini söyledi.

Biten yaptığı yazılı açıklamada, 2015 yılı 25. Dönem milletvekilli Genel Seçimi'nde Diyarbakır'dan AK Parti milletvekili aday adayı olmak üzere istifa ettiğini bildirdi.


Dr. Aziz Alper Biten kimdir?
1982 yılında Diyarbakır Bismil İlçesinde doğan Dr. Aziz Alper Biten Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş,  Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Sağlık Bakanlığının personel istihdamı, planlaması ve atamalarına ilişkin yenilikçi projelere imza atmış, Dünya Sağlık Örgütüyle proje çalışmalarında bulunmuştur.

Milli Gençlik Vakfı, Cihannüma Derneği, Sağlık-Der (Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği) gibi sivil toplum kuruluşlarında temsilcilik, üyelik, danışmanlık görevlerinde bulunmuştur.

Ülkemizdeki Tıp fakültelerinde yayımlanan “Paramedikal Tıp Dergisi” nin fakülte temsilciliğini yapmış, çeşitli dergilerde yazıları ve şiirleri yayınlanmıştır.

“Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı” basılı yayınına katkıda bulunmuş, “Sağlıkta İnsan Kaynakları 2023 Vizyonu”  basılı yayınında denetleyici olarak görev almıştır.

 
“Duasını Davası”  bilen  Dr. Aziz Alper BİTEN sırasıyla;

Sorumlu hekimlik,
Sağlık Grup Başkanlığı,
T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde Koordinatörlük,
Bakan Yardımcılığı Danışmanlığı,
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde  Daire  Başkanlığı gibi idari görevlerde   hizmet odaklı  çalışmıştır.

İleri seviye İngilizce, orta seviye Arapça bilmektedir.

HABERE YORUM KAT