1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakanların yolunu sel suları kesti
Bakanların yolunu sel suları kesti

Bakanların yolunu sel suları kesti

Diyarbakır Bismil de planlanan programa katılmak için ilçeye giden Bakanlar sel suları sebebiyle geri dönmek zorunda kaldı.

A+A-

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde planlanan programa katılmak için ilçeye giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker sel suları sebebiyle geri dönmek zorunda kaldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Tarım Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'daki programın ardından Bismil'deki Aile Merkezi'ni ziyaret etmek için uzun bir konvoyla yola çıktı. Ancak etkili olan yoğun yağış sebebiyle oluşan sel suları yolu trafiğe kapattı. İlçeye 25 kilometre kala bölgede yolun tamamen sular altında olması ve küçük araçların geçemeyeceğinin anlaşılması üzerine program iptal edildi. Bakan Eker, Çınar ilçesinde meydana gelen sel sebebiyle yolun kesildiğini belirterek, "Beraber çıktık bu yollara. Sizi bırakmadık birlikte dönüyoruz." diyerek Diyarbakır'a döndü. Diyarbakır'a gelen bakanlar, Bağlar ilçesinde kadın destek merkezini ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT