1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bakanlardan Diyarbakırspor'a destek sözü
Bakanlardan Diyarbakırspor'a destek sözü

Bakanlardan Diyarbakırspor'a destek sözü

Diyarbakırspor Kulübü Yönetim kurulu bu akşam Bakanlar ve Milletvekillerini ziyaret ederek destek istediler.

A+A-

Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor'un sorunlarının çözümü için görüşmelere devam ettiklerini belirterek; "Çok yararlı bir görüşme oldu, umutlarımız dünden bugüne çok daha fazlalaştı, bu iyi bir gelişmedir" dedi.

BAKANLARIN DİYARBAKIRSPOR İLGİSİ

Şenyiğit, Diyarinsesi.org'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu akşam Sayın Tarım Bakanımız Mehdi Eker, Sayın Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız, Sayın Vekillerimiz, Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Süleyman Hamzaoğulları, Oya Eronat, Altan Tan, Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, eski Milletvekilerimizden Haşim Haşimi, Sağlık Müdürümüz Sait Avar ve daha bir çok ismin olduğu iftar yemeği toplantısına yönetim olarak gittik.

Öncelikle Bakan ve vekillerimizin Diyarbakırspor Yönetimini  ilgi ve sıcak yaklaşımlarından, bizi can kulağı ile dinlemelerinden dolayı başta sayın Bakanımız olmak üzere şahsında tümüne yönetimimiz adına teşekkür ederiz. Diyarbakırspor'un malum sorunlarının çözümü için 3 bakanımızdan ve vekillerimizden söz aldık. Özetle Bakanlarımız, Diyarakırsporun amatör liglerde olması ve bu kadar sorunlarını birinci ağızdan öğrendiler. Bizlere sonuna kadar destek olacaklarını ve ellerinden ne geliyorsa yapacaklarına dair söz verdiler. Bu akşam ilk kez bu kadar umutlandık. Çünkü sorunlar o kadar çok ki, bunların çözümü için günlerdir destek arayışındayız.

DESTEK SÖZÜ VERDİLER

Bu görüşme ve ziyaretlerimizin artık meyvelerinin oluşmaya başladığını görmek istiyoruz. Özellikle taraftarlarımızda bir umut oluştuğunu görüyoruz. Diyarbakırspor'un isminin ne kadar önemli olduğunu, bu kent için çok önemli bir sembol olduğunu, sadece bu kentin değil, bölgenin hatta ülke futbolunun çok önemli bir parçası olduğunu kentimize gelen bakanlarımızda ifade ettiler. Maliye Bakanımızda bu bölgenin insanı aynı zamanda çok değerli bir hemşerimiz Maliye'de olan sorunlarımızın çözümü için destek olacak. Tarım Bakanımız Mehdi Eker'in çok iyi bir Diyarbakırsporlu olduğunu biliyoruz. Onunda bu kulübün durumundan memnun olmadığını, üzüldüğünü gördük Ben buradan tüm halkımıza sesleniyorum, bu kulüp tüm kentindir, sokaktaki simtiçiden, fabrika sahibine kadar herkesin sevdasıdır. Gelin birlik olalım, gelin destek olalım. Diyarbakırspor gençlerimizin ve çocuklarımızın sevdası ve tutkusudur. Bu kulübün batmasına, kapanmasına kimsenin gönlü razı olmaz. Eğer gerçek manada bir bütünlük sağlarsak emin olun  bu sorunların çözümü çok basittir. Gün birlik gün dayanışma günü, kardeşlik günüdür GELİN CANLAR BİR OLALIM. HALKIN TAKIMINI HALK YAŞATILACAKTIR" dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT