1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakanlar Recep Usta’da
Bakanlar Recep Usta’da

Bakanlar Recep Usta’da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileriyle toplantı yapmak üzere Diyarbakır’a geldi.

A+A-

Yaptıkları toplantı sonrası Diyarbakır yemeklerinin tadına bakmak için Meşhur Recep Usta’nın Dicle Kent Villalarında bulunan işyerine gittiler. 

 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, sabah saatlerinde Diyarbakır’a geldi. Havayolu ile Diyarbakır'a gelen Bakanlar Yılmaz, Sarı ve Ünal, buradan toplantıya katılmak üzere valilik binasına geçti.

 

Bakanları burada Vali Hüseyin Aksoy ve kamu kurum müdürleri karşıladı. Daha sonra valilik toplantı salonuna geçen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, burada kamu kurum ve kuruluşları temsilcileriyle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. 
Toplantı sonra öğle yemeği yemek üzere Dicle Kent Villalarında bulunan Diyarbakır’ın Meşhur tavacı Recep Usta’nın salonuna gittiler.

 

Üç bakana AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal ,Mardin Ak parti Milletvekili Orhan Miroğlu ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ,İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan eşlik etti. Bir çok daire müdürünün katıldığı yemekte Diyarbakır’a özgür Kaburga, Saç tava ve Fırında Gerdan yemekleri ikram edildi.  

 


Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Tavacı Recep Usta’nın işletmecisi işadamı Paşa Kahraman, “Sayın bakanlarımızı ağırlamanın onuru ve mutluluğunu yaşadık. Kendilerine Diyarbakır’a özgü yemeklerimizi ikram ettik. Sayın bakanlarımızın bizi tercih etmesi bizi ayrı bir şekilde onurlandırdı. Bu onurla Diyarbakır halkımıza daha çok hizmet etmek için çalışacağız” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT